fbpx
Naujienos

„Stilingas kinas“: Tokia esu ir nieko nepakeisi!

„Stilingas kinas“ Kino centro „Romuva“ archyvas
„Stilingas kinas“
Kino centro „Romuva“
archyvas

Įvaizdis, saviraiška, stilius. Populiarios ikonos diktuojančios madą ar vis tik tai, kokie iš tiesų esame? Kauno kino centras, įsitraukdamas į Dizaino savaitės renginių sūkurį, Kaune surengė filmų ciklą „Stilingas kinas“. Filmus įvairina diskusijos, kuriose – įvaizdžio, stiliaus ir mados dizaino temos.

„Aš esu aštuoniasdešimtetė, man išties yra tiek metų ir aš vistiek esu daili moteris“ – tikino viena filmo „Amžinai stilingos“ damų, nenorėdama neigti savo garbaus amžiaus. Saviraiška ir džiaugsmas gyvenimu iš kurio, rodos, galima mokytis. Įvaizdis ir stilius, kuriuo mėgaujasi Niujorko senolės pradėjo „Stilingo kino“ filmų ir diskusijų programą Kauno kino centre „Romuva“. Damos švenčia, puošiasi, kuria ir gražėja su metais, vis labiau suprasdamos trumpalaikiškumą.

„Nesvarbu, kur važiuosime, patiksime tokios, kokios esame“ – mini filmo personažės.

Filmą pratęsusios diskusijos „Įvaizdis – saviraiška šiandien“ metu aidėjo įvaizdžio ir saviraiškos svarbos temos. „Visų pirma nereikia painioti stiliaus su įvaizdžiu. Įvaizdis – visada yra asmuo. Žmogus jo neišvaidins ilgiau nei keletą valandų. Tai yra jo kūnas, gestikuliacija, elgesys ir viskas turi harmoningai derėti.“ – teigė diskusijos moderatorė Olesia Kekienė. Dizainerė minėjo, kad žmogus turi pirma paklausti: „Kas aš esu?“ ir tik tada suras sau tinkančias saviraiškos formas. Diskusijoje buvo minimos ne tik filmo situacijos, bet įvaizdžio ir saviraiškos kilmė bei poreikis šiandien. Visuomenė, siūlydama įvairias ikonas, tarsi nuolat provokuoja žmogų, ar šis sugebės išlikti savimi. „Mada – tai inovacija. Tai – judėjimas. Moteriškumas – ne tai, kaip atrodai, jis visada sklinda iš vidaus.“ – minėjo įvaizdžio dizaino specialistas Vilius Venckevičius pridurdamas, kad kostiumas yra 1 iš 5 komponentų ir visada įdomu kas ir kodėl. Vilius ragino sąmoningumą bei pastebėjo, kad žmones dažnai gąsdina tai, kuo jie iš tiesų esą. Į diskusiją „Įvaizdis – saviraiška šiandien“ trečiadienio vakarą sugužėjo gausus būrys Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto įvaizdžio katedros atstovų: įvaizdžio katedros vedėja Olesia Kekienė studentės Greta Ūbaitė ir Kristina Šemiotienė, dėstytojas Vilius Venckevičius, o juos papildė Lietuvos psichologijos studentų asociacijos atstovė Agnė Petkutė, studijuojanti Lietuvos edukologijos universitete.

Stilingo kino filmų ciklą tęsia pažintis su vienu iš dizaino reformatorių – Sen Lorano. Ketvirtadienį – šeštadienį (gegužės 7-9 dienomis) net trys filmai, paremti faktais apie dizainerį. Ketvirtadienį 18val. Sen Lorano retrospektyva pradedama dokumentiniu filmu „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“. O po filmo pakvies diskusija su jaunąja dizainere Olesia les.

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su Dizaino savaite ragina kiekvienam atrasti save ir savo stilių. Būti ne ikona, o įvaizdžiu, kuris esate tikrasis Jūs.

Komentarai