fbpx
Kino pavasaris, Reportažai

Stiprus, legendinis ir istorinis Lenkijos kinas „Kino pavasaryje“

Lenkijos filmų programos pristatymas, Lino Mažono nuotrauka
Lenkijos filmų programos pristatymas,
Lino Mažono nuotrauka

Šeštadienį, kovo 22 d., įvyko dar vienas Lenkijos filmų programos pristatymas. Draugystės ryšys su Lenkija yra itin svarbus abiems šalims, ypač malonu, kad jį galima stiprinti ir kinu. Kiekvienais metais „Kino pavasaryje“ Lenkijos kūrėjai pristato vis naujų ir tikrai dėmesio vertų darbų.

„Kino pavasario“ programos sudarytoja Santa Lingevičiūtė didžiavosi galėdama pristatyti keturiolika lenkų filmų šiųmetiniame festivalyje. Konkursinėje programoje dalyvauja jau Lenkijoje pripažinti „Ida“, „Mergina iš spintos“, „Noras gyventi“ filmai, kurie pretenduoja šiame festivalyje susižerti ir daugiau prizų. „Lenkų kilmės režisieriaus Romano Polanskio „Venera kailiuose“, kuris yra Meistrų programos filmas, pristatinėti nereikia“, – tikino S. Lingevičiūtė. Taip pat žiūrovai galės išvysti nemažai lenkų trumpametražių filmų, kurie dalyvauja trumpametražių filmų konkursinėje programoje. Ypatingas dėmesys pristatyme buvo skiriamas ir „Oskaro“ nominantei, režisierei Agnieszkai Holland. Dokumentinis filmas apie šią aktorę pavadinimu „Agnieszkos H. sugrįžimas“ taip pat bus rodomas festivalyje.

Lenkijos instituto direktorė Małgorzata Kasner dėkojo už galimybę festivalyje Lenkiją parodyti būtent iš istorinės puses, t. y. programa „Retrospektyva: Solidarumo judėjimas kine“. Čia žiūrovams siūlomi aštuoni filmai, kurie buvo sukurti nuo 1980 iki 2011 m. – visi skirtingi, visi turintys, „ką pasakyti“. „Reikia atsižvelgti į mūsų praeitį, kuri primins, kokie buvo ir esame, ir leis judėti tik į priekį“, –  sakė M. Kasner.

Akimirkos iš programos pristatymo

Komentarai
Optimistiška ir ambicinga. Patinka kinas? Turime kažką bendro. Kiekvienas išgyvenimas kine formuoja naują mane. Tobulėju. KINFO erdvėje išlaisvinu savo idėjas ir gyvenu dar arčiau kino.