fbpx
Stop kadras

Stop kadras #2 „Lok, stok arba šauk“

Kadras iš filmo„Lok, stok arba šauk“
Kadras iš filmo „Lok, stok arba šauk“

Šį vakarą prisimename puikaus režisieriaus puikų filmą „Lok, stok arba šauk“ (Lock, Stock and Two Smoking Barrels, 1998).Tai pirmasis Guy Ritchie pilnametražis darbas, kuris Londono kino kritikų draugijos buvo pripažintas geriausiu 1998 metų britų filmu. Neverta jo aptarinėti ir nemačiusiems (jei tokių dar yra) išduoti filmo siužeto, taigi tiesiog siūlome truputėlį įdomybių.

 • Angliškas filmo pavadinimas „Lock, Stock and Two Smoking Barrels“ yra žodžių žaismas. Pavadinime slypi sena angliška idioma  „lock, stock and barrel“ (šautuvo spyna, buožė ir vamzdis), kurią seras Walteris Scottas pirmą kartą pavartojo 1817 m. Ši frazė  reiškė – „viskas ir iš karto“.

  Kadras iš filmo„Lok, stok arba šauk“
  Kadras iš filmo „Lok, stok arba šauk“
 • Lenny McLeanas (Baris Baptista filme) prieš tapdamas aktoriumi buvo profesionalus boksininkas (be pirštinių), apsauginis, nusikaltėlis ir kalinys, autorius, verslininkas, asmens sargybinis, sunkumų kilnotojas, TV pranešėjas. Jis taip pat buvo žinomas „The Guv‘nor“ pravarde (iš anglų kalbos – bosas) ir neretai minimas kaip „kiečiausias“ žmogus Britanijoje“.
 • Lenny McLeanas filmavimo metu sirgo, jis pats manė, jog tai tiesiog gripas. Pasibaigus filmavimui, aktorius buvo paguldytas į ligoninę. Iš pradžių jam diagnozavo pleuritą, bet papildomi tyrimai parodė, kad jis sirgo plaučių vėžiu. Vėliau plaučių vėžys metastazavo į smegenis. Lenny McLeanas mirė likus mėnesiui iki premjeros, šis filmas buvo dedikuotas jo atminimui.
Kadras iš filmo„Lok, stok arba šauk“
Kadras iš filmo „Lok, stok arba šauk“
 • Pačią pirmą filmavimo dieną Vinnie Jonesas atvyko į filmavimo aikštelę tiesiai iš policijos nuovados. Jis buvo sulaikytas už kaimyno sumušimą. Beje, tai debiutinis Vinnie Joneso vaidmuo.
 • Jasonas Stathamas iki pažinties su Guy Ritchie uždarbiavo prekiaudamas gatvės juodojoje rinkoje (panašiai kaip vaizduojama pirmoje filmo scenoje).
 • Trumpametražis  „Sudėtinga byla“ (The hard case) – dvidešimties minučių trukmės filmas, yra „Lok, stok arba šauk“ priešistorė.
 • Verta paminėti, jog Trudie Styleryra ne tik britų aktorė, prodiuserė bei antra Stingo žmona, o taip pat ir svarbus asmuo, padėjęs atsirasti šiam filmui. Išvydusi trumpametražį filmą „Sudėtinga byla“, ji surizikavo ir materialiai parėmė jaunojo režisieriaus projektą.
 • Antikvarinių prekių katalogas, rodomas filmo pabaigoje, vadinamas „Botheby‘s“. Taip parodijuojamas tikrasis katalogas, egzistuojantis Anglijoje, ir vienas didžiausių pasaulyje aukcionų namų – „Sotheby‘s“.
 • Vienas iš filmo veikėjų – Roris (Rory) – bare stebėjo futbolo mačą, kuriame kaip žaidėjai buvo įvardinami filmo režisierius Guy Ritchie ir prodiuseris Matthew Vaughnas.
Guy Ritchie Alan Clarke foto
Guy Ritchie
Alan Clarke foto

Ir pabaigai, vienas smagesnių filmo dialogų:

Eddie: They’re armed.

Soap: What was that? Armed? What do you mean armed? Armed with what?

Eddie: Err, bad breath, colorful language, feather duster… what do you think they’re gonna be armed with? Guns, you tit!

 

Komentarai
Vienas ryškiausių vaikystės prisiminimų, lėmęs potraukį fotografijai – kai tėvas raudonų lempučių šviesoj parodė, kaip „gimsta“ nuotraukos. Dar vienas vaikystės džiaugsmas – animacija, kurią vėliau pakeitė filmai. KINFO apjungia šiuos du mano pomėgius :)