fbpx
Stop kadras

Stop kadras #30. „Keistas veidelis“

Kadras iš filmo „Linksmas veidelis“ Šaltinis - doctormacro.com
Kadras iš filmo „Keistas veidelis“
Šaltinis – doctormacro.com

Tikriausiai dauguma prisimena juoda „Givenchy“ suknele ankstų rytą Niujorke vaikščiojančią Audrey Hepburn. Meilė madai ir Huberto de Givenchy mados namams prasidėjo anksčiau nei „Pusryčiai pas Tifanį“. Dar filmuodamasi filme „Sabrina“ (1954) aktorė norėjo, kad visus jos kostiumus kurtų dizaineris Hubertas de Givenchy, tačiau tuo metu neturėdamas laiko jai sukūrė tik kelis rūbus. Tikrasis jų bendradarbiavimas prasidėjo miuzikle „Keistas veidelis“ (Funny Face, 1957), kur visais aktorės drabužiais rūpinosi pats Givenchy. Kaip minėjo pati A. Hepburn, su šiais rūbai ji jautėsi esanti savimi.

„Keistas veidelis“ yra  tokiu pat pavadinimu pavadinto 1927 metais Brodvėjuje pasirodžiusio miuziklo adaptacija, kuriame pagrindinį vyro vaidmenį taip pat atliko Fredas Astaire. Tik vietoje žaviosios Džo (Audrey Hepburn) Fredo partnere tapo jo sesuo Adelė, kuri buvo jo šokių partnerė dvidešimt septynerius karjeros metus. Tuo metu pasirodžiusio miuziklo siužete nebuvo nei mados žurnalo, nei pačios Audrey veikėjos. Istorija sukosi apie Jimmy Reeve ir tris jos seseris, perlų vagystę ir kelionę į Atlantik Sitį. Originaliame filmo siužete liko tik pavadinimas, keturios dainos ir Fredas Astaire, kuris tuo metu jau buvo 58-erių metų.

Kadras iš filmo „Linksmas veidelis“ Šaltinis - allclip.net
Kadras iš filmo „Keistas veidelis“
Šaltinis – allclip.net

Mados fotografo Dicko Avery ir Džo Stockton siužeto linija buvo sukurta pagal žymaus fotografo Richardo Avedono ir Doe, kurią jis pavertė topmodeliu, meilės istorija. R. Avedonas buvo net pasamdytas vaizdinės medžiagos konsultantu, jo fotografijas galima išvysti filmo pradžioje. Taip pat jam priklauso garsioji Audrey Hepburn nuotrauka, kurioje matomos tik jos akys, nosis ir lūpos. Richardas Avedonas į filmavimo aikštelę pakvietė ir kelis su juo nuolat dirbančius modelius, tarp kurių buvo tuo metu jau gerai žinoma Suzy Parker ir Dovima, kurią taip pat galite išvyste vienoje geriausių R. Avedon fotografijų pozuojant su drambliais.

„Keistas veidelis“ yra vienintelis miuziklas, kuriame Audrey Hepburn dainuoja pati. 1964 metais išėjusiame filme „Mano puikioji ledi“ (My Fair Lady, 1964) dėl silpno A. Hepburn balso, vietoje jos dainose skambėjo Marni Nixon.

Kadras iš filmo „Linksmas veidelis“ Šaltinis - yts.gs
Kadras iš filmo „Keistas veidelis“
Šaltinis – yts.gs

„Keistame veidelyje“ aktorė atliko ir visus šokio judesius. Vaikystėje lankytas baleto pamokas ji panaudojo šokdama poroje su Fredu. Nors ji ir pati pageidavo, kad Diko vaidmenį atliktų F. Astaire, ji labai jaudinosi prieš pradėdama vaidinti su šia legenda, kuris daugiau nei trisdešimt metų praleido šokdamas kine ir Brodvėjuje.

Pasirodžius filmui pradėta juokauti, kad „Keistas veidelis“ yra pirmasis „MGM“ filmas, nufilmuotas „Paramount“ studijoje, kadangi dauguma kūrusių šį filmą komandos narių buvo siejami su pirmąja studija. Kad ir kaip būtų, šis kūrinys žavi stiliaus pajauta, Audrey Hepburn bohemiškais judesiais mažame Paryžiaus bare sukurtais kostiumais, prisimenamais iki šių dienų.

Filmo anonsas:

Save

Save

Komentarai