fbpx
Stop kadras

Stop kadras #6 „Koralaina ir slaptas pasaulis“

Filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“ plakatas Šaltinis www.pinterest.com
Filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“ plakatas
Šaltinis www.pinterest.com

Prisiminkime ne tokius jau ir tolimus 2009-uosius ir tais metais žiūrovų akis pasiekusį animacinį filmą „Koralaina ir slaptas pasaulis“ (Coraline, 2009). Juostoje pasakojama Coraline Jones, mergaitės, kurios šeima atsikraustė į naują vietovę, istorija. Tėvai pernelyg užsiėmę savo problemomis ir todėl negali skirti jai pakankamai dėmesio bei savo laiko. Bet išeitis pati suranda mergaitę – atsiveria durys į „geresnę“ realaus pasaulio versiją…

Henry Selickas su lėle Šaltinis www.studiodaily.com
Henry Selickas su lėle
Šaltinis www.studiodaily.com
  • Šio animacinio filmuko kitoniškumą galima pajusti nuo pirmų sekundžių. Ryškios spalvos, linksma muzika, atodytų neatsiejami kiekvieno animacinio filmo bruožai, yra pakeičiami į blankesnius, pilko atspalvio tonus. Muzika – raminanti, galima pasakyti, net kiek bauginanti. Pirmuose filmuko kadruose vaizduojamas lėlės gaminimo procesas. Bet tai toli gražu ne Kalėdų senelio dirbtuvės, jau greičiau operacinė.
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“ Šaltinis www.fanpop.com
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“
Šaltinis www.fanpop.com
  • Animaciniame filmuke taip pat daug nuotaikingų momentų. Nuotaiką kelia Coraline`os kamynai, ypač – ponas Sergėjus Aleksandras Bobinskis, kuris yra tikrai įsimintinas veikėjas. Pirmą kartą žiūrovas su juo supažindinamas netiesiogiai, kai Jonesų šeima atvažiuoja į naujus namus, antram plane galima matyti rytinę mankštą ant stogo darantį poną Bobinskį. Pasportavęs vyrukas kuo ramiausiai nuo ten nušoka.
  • Ant pono Sergėjaus Aleksandro krūtinės galima pastebėti medalį. Asmenys, kuriems jis įteikiamas, Rusijoje gauna didvyrio vardą. Tiesa, tas medalis yra už Černobilio katastrofos padarinių likvidavimą. Svarstoma, ar tai tik ir nebus tokio keisto jo elgesio priežastis.
bobinskis is livemaster.ru
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“
Šaltinis www.livemaster.ru
  • Dar viena smulkmena, kurią atidžiam žiūrovui paliko filmuko kūrėjai, yra paslėpta arbatpinigiuose, kurie paliekami krovėjams. Suglamžytoje dolerio kupiūroje matome ne George`o Washingtono veidą. Filmuko režisierius Henry Selickas nepasididžiavo ir vietoj JAV prezidento įkomponavo savo nuotrauką.
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“
  • Taigi šioje juostoje verta atkreipti dėmesį net į smulkmenas. Bet svarbiausias faktas, kodėl patartume tai daryti, liko nepaminėtas. „Koralaina ir slaptas pasaulis“ buvo filmuojama naudojant sustabdyto kadro, arba stop kadro (stop motion), techniką. Tiksliau būtų sakyti ne filmuojant, o fotografuojant. Visi veikėjai yra realiai sukurtos lėlės, o ne kaip daugelyje animacinių filmukų, egzistuojančios tik skaitmeniniu formatu. Vos vos pajudinus veikėją, jo ranką ar koją, scena nufotografuojama. Lėlytė vėl pajudinama ir vėl fotografuojama.
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“ Šaltinis www.studiodaily.com
Šaltinis www.studiodaily.com
  • Nors ir sakoma, kad skaičiai nėra iškalbingi, bet tik ne šiuo atveju. Filmavimai truko aštuonioliką mėnesių, o pasiruošimo darbai – dvejus metus; viskas vyko 13 000 m2 ploto sandėlyje. Iš viso suskaičiuojama beveik 150 filmavimo aikštelių. Filmuko veikėjams buvo sukurta 208 000 įvairių veido išraiškų!
  • Paradoksalu tai sakyti apie animacinį filmą, bet čia viskas tikra. Pradedant nuo sniego (sodos ir klijų mišinio), baigiant veikėjų rūbeliais. Miniatiūrinių Koralainos pirštinių ir žvaigždėtojo megztuko mezgimui buvo pasamdyta menininkė Althea Crome. Tiesa, sąvoka mezgimas gali būti ne visiškai tinkama šiuo atveju, mat buvo naudojami ne virbalai (kad ir kaip keista, nanovirbalų niekas negamina), o adatos.
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“ Šaltinis www.oregonlive.com
Šaltinis www.oregonlive.com
  • 2010-aisiais juosta „Koralaina ir slaptas pasaulis“ buvo nuominuota „Oskarui“ kaip geriausias tų metų animacinis filmas, bet galiausiai prestižinis apdovanojimas atiteko „Žaislų istorijai 3“ (Toy story 3, 2010).
Šaltinis kinopoisk.ru
Kadras iš filmo „Koralaina ir slaptas pasaulis“
Šaltinis kinopoisk.ru
Komentarai
Vienas ryškiausių vaikystės prisiminimų, lėmęs potraukį fotografijai – kai tėvas raudonų lempučių šviesoj parodė, kaip „gimsta“ nuotraukos. Dar vienas vaikystės džiaugsmas – animacija, kurią vėliau pakeitė filmai. KINFO apjungia šiuos du mano pomėgius :)