fbpx
Naujienos

Studentų kino festivalyje „STOP“ susirinko pozityvių filmų ištroškusi publika

Studentų kino festivalis „STOP“

Nuo kovo mėnesio vykęs trumpametražių filmų konkursas baigėsi – gegužės 5 dieną studentų kino festivalį „STOP“ vainikavo peržiūrų vakaras Kaune įsikūrusiame Tado Ivanausko Zoologijos muziejuje. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybė SHM jau 6 kartą džiaugiasi festivalio pasisekimu: organizatoriai, filmų autoriai bei žiūrovai gaivų penktadienio vakarą susirinko išvysti trylikos atrinktų filmų pozityvo tema, ir sužinoti geriausius.

Vakaro metu dalyvių kurtus filmus vertino jaunatviškai publikai pažįstama komisija: išskirtiniu balso tembru pasižymintis aktorius Mindaugas Papinigis, serialo jaunimui „Viskas Ore“ aktorius Dinas Marcinkevičius, kino prodiuseris ir kino reklamos ekspertas Mantvidas Žalėnas bei komisijos narių tarpusavio sutarimu pirmininku išrinktas improvizacinio teatro ekspertas bei garsiausių Lietuvos filmų aktorius Audrius Bružas.

Cituodamas mėgstamą prodiuserį A. Bružas iškėlė klausimą:  „Kuo skiriasi profesionalas nuo kitų kūrėjų? Profesionalas, kitaip nei neprofesionalus kūrėjas, visada yra žingeidus, priima kritiką ir yra neįžeidus“. Būtent šiais metais vykusio trumpametražių filmų konkurso skleidžiama žinutė „Fantazijai Stop‘o nebūna!“ kvietė jaunuosius kūrėjus priimti iššūkį kurti ir išbandyti save šioje industrijoje. 

Audrius Bružas (1 iš kairės), Mantvidas Žalėnas (2 iš kairės), Mindaugas Papinigis (dešinėje)
Studentų kino festivalis „STOP“

Pagyrų ir pagrįstos kritikos negailėję komisijos nariai išrinko ir geriausią festivalio filmą. Tai festivalio pradžioje žiūrovams parodytas Domo Gudaičio kurtas filmas „MAESTRO“. Filmo idėja susijusi su rutiniškai įprasta kelione viešuoju transportu, kai netikėtai vienos iš tūkstančio kelionių metu laužomi stereotipai, žmonės pagaliau parodo emocijas ir kartu išgyvena kažką bendro, kas priverčia su šypsena palikti autobusą arba net praleisti savo stotelę…

Kaip teigia filmo kūrėjas, kūrybinė kelionė prasidėjo dar 2014 metais su draugais nusprendus sukurti filmuką. Nors pirmasis rezultatas pasirodė juokingas, netrukus D. Gudaitis įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur gilino žinias vaizdo operatūros studijose. „Jau trečius metus studijuoju ir galiu pasakyti, kad 100% jaučiuosi, kad esu savam gyvenimo kelyje ir noriu tai tęsti. Kiekvieną filmuką filmuojant kyla dideli iššūkiai ir atradimai – tuo kinas ir yra įdomus!“ – teigia jaunasis kūrėjas.

Dar viena nuo pačių pirmųjų studentų kino festivalio „STOP“ laikų užsilikusi tradicija – publikos numylėtinio rinkimas. Renginio žiūrovai balsavimo lapukuose turėjo galimybę išreikšti savo balsą ir išrinkti šios kategorijos nugalėtoją. Įdomus pastebėjimas, verčiantis manyti, jog susirinkusi publika iš ties išmanė kino industriją, buvo tai, jog žiūrovų sprendimas vos vienu balso skyrėsi nuo komisijos išrinkto nugalėtojo. Taip publikos numylėtiniu tapo Dominyko Ivanauskio kurtas filmas „Lietaus sezonas“.

Geriausiu užsienietišku filmu buvo išrinktas netradicinis vienu kadru sukurtas filmas “Gentle Moments”, kurį sukūrė studentė Sabrina Mertens. Mergina savo kaip režisierės karjerą pradėjo 48 valandų trukmės filmų kūrimo konkurse, po kurio kinas tapo jos kasdienybe, nuo kurios nebegalėjo pabėgti. Publika turėjo galimybę stebėti kitokio pobūdžio kūrybą – besiglaudžiančių šalia viens kito gulinčių žmonių fone dominavo įvairiausiomis temomis bediskutuojanti pora. Bežiūrint visiems natūraliai kyla klausimas: „Kurgi šis pokalbis nuves?“.

Kelias valandas trukęs renginys neprailgo. Filmų gausa ir įvairovė įtraukė publiką: kūrėjai skirtingai pažvelgė į organizatorių pasiūlytą pozityvo temą, todėl buvo parodyti skirtingo žanro ir formų kūriniai. Vis pasigirstantis juokas, kvapą gniaužianti tyla įtemptų filmų metu bei teisėjų komentarai sukūrė teigiamai nuteikiančią atmosferą. 
Ilgosios pertraukos metu vedėjai paskelbus apie netikėtai paslėptus kavos kuponus po kėdėmis, pasigirdo entuziastingas šurmulys ir dovanų paieškos. Taip pat buvo parodytas ir 2016 metų nugalėtojos Lauros Aliukonytės kurtas filmas „Problem“, kuriame taip pat buvo galima išvysti ir vieno iš teisėjų, Mindaugo Papinigio, atliekamą vaidmenį. Kelioms minutėms iš kino salės pabėgę teisėjai priėmė sprendimą ir pasveikino minėtuosius nugalėtojus, kurie buvo apdovanoti renginio Mecenato Fotoaparatas.lt įsteigtu prizu, originaliais ir tradicija tapusiais STOP ženklais bei kitomis rėmėjų dovanomis.

Renginio organizatoriai, FSA SHM nariai, dėkoja dalyviams už atsiųstus kūrinius, teisėjams už motyvuojančias įžvalgas, ir džiaugiasi kasmet didesnį mastą įgyjančiu renginiu užsimindami apie kitais metais organizuojamą renginį. 

Komentarai