fbpx
Naujienos

„Subtitrai“ grįžta su trumpametražių filmų (pa)tyrimais

„Subtitrai“ Org. archyvas
„Subtitrai“
Org. archyvas

Gegužės 12 d. 18 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno kino centras „Romuva“ organizuojami lietuviško kino (pa)tyrimai „Subtitrai“ grįžta su penkių jaunų Lietuvos kūrėjų trumpametražiais filmais apie jaunus žmones, nenumaldomą dvasią ir nuotykius. Kauno kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54) peržiūrą pratęs diskusija su režisieriumi, žurnalistu Karoliu Kaupiniu ir kitu režisieriumi, scenaristu Vygantu Bachmackij.

30′ „Dešimt priežasčių“

Režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Dešimt priežasčių“ (angl. „Ten Reasons“), 2011 m. pasakoja apie lietuvišką jaunystę. Pagrindinis veikėjas Vytas – vaikinas iš daugiabučių namų rajono, toks pat pilkas kaip ir jo kaimynystė. Jam jau per dvidešimt, bet jis tebegyvena su tėvais. Šeimyna laiką leidžia žiūrėdama lietuviškos televizijos laidas. Vyto mergina Ona kitokia – ji savarankiška, turi pomėgių ir draugų. Su vienu iš jų Ona praleidžia vis daugiau laiko. Ir taip pilką Vyto kasdienybę užtemdo pavydas. Jis imasi ieškoti tiesos klaidžiuose daugiabučių kiemų labirintuose. 2012 m. „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu trumpametražiu vaidybiniu kino filmu. Europos kino forume „Scanorama“ 2011 m. – ši kino juosta pripažinta geriausia lietuviškos programos „Jauna Lietuva trumpai“ kategorijoje.

10’ „Dembava“

Režisieriaus Lauryno Bareiškos trumpametražis filmas „Dembava“ (angl. „Dembava“), 2015 m. Siužeto centre atsiduria du broliai, kurie praėjusią naktį pagrobė ir išprievartavo merginą. Rytas. Abu nežino ką toliau daryti. Jie suka ratus aplink savo gimtąjį miestą, lanko pažįstamas vietas ir po truputį grimzta į tamsą iš kurios negalės ištrūkti. Filmas „Dembava“ tapo geriausiu Tarptautinio Rygos filmų festivalio programos „Short Riga“studentų filmu bei buvo nominuotas Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2015“ metų geriausio studento darbo kategorijoje „Sidabrinės gervės kiaušinis“.

20′ „Man dvim keli“

„Subtitrų“ programoje ir Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2015“ metų geriausiu studento darbu išrinktas rež. Marijos Kavtaradzės filmas „Man dvim keli“ (angl. „I’m twenty something“), 2014 m. Trumpametražėje juostoje nagrinėjama apsisprendimo tema. Viena penktadienio naktis Vilniuje. Julija, Paulius ir Laurynas – jauni, dvidešimt kelerių metų draugai, dėl skirtingų priežasčių šiąnakt planuojantys gerai „pasitūsint“. Julija mieste nori sutikti savo simpatiją, Paulius gedi eilinį kartą pasibaigusių santykių, o Laurynas nori aplaistyti ką tik gautą vairuotojo pažymėjimą. Jie gali rinktis bet ką: mieste daugybė skirtingų barų, audringų vakarėlių ir koncertų. Tačiau draugus visur lydi atsitiktinai sutinkami ir visiškai nemėgstami pažįstami, nuobodulys ir nereikšmingi jų pačių pokalbiai.

Kadras iš filmo „Man dvim keli“  „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Man dvim keli“
„Scanorama“ archyvas

11’ „Laukiniai“

„Subtitrų“ diskusijoje gegužės 12 d. dalyvausiančio režisieriaus Vyganto Bachmackij filmas „Laukiniai“ (angl. „Lovely Savages“), 2015 m. Romantiškas, meilės ieškantis operatorius Martynas Matuliavičius filmuoja filmą apie menininką Mindaugą Jankauską ir nejučiom pats tampa savo paties filmo pagrindiniu personažu. Visus kilusius klausimus apie šią trumpametražį lietuviško kino kūrinį po peržiūros bus galima užduoti režisieriui.

30′ „Aš tave žinau“

Režisierės Dovilės Šarutytės trumpametražis filmas „Aš tave žinau“ (angl. „I Know You“), 2009 m.  Kino juosta subtiliai kalba, kaip reikia gyventi, kaip elgtis vienoj ar kitoj situacijoj, kas yra teisinga? Koks svarbus yra tas pirmas patyrimas, kai nežinai kas tie santykiai ir kaip jie turi prasidėti, kai atrodo, kad gyvenimas turėtų būti kažkoks kitoks, kitaip turėtų klostytis, bet nesupranti kas negerai, kai sekioji iš paskos vedamas smalsumo, nes nežinai kaip gali būti kitaip, nes nežinai, kaip turi būti. Moralas – kartais tiesiog reikia atsispirti ir šokti į vandenį. Manevringai paprasta istorija pelnė „Sidabrinė gervė 2010“ apdovanojimas už geriausią trumpametražį vaidybinį kino filmą ir buvo nominuota, geriausio scenarijaus kategorijoje.

„Subtitrai“ kviečia prisiminti, kad lietuviškas kinas yra mūsų tapatybės dalis – jo  pasakojimai arčiausi mums tiek istorine, tiek psichologine prasme, padeda geriau pažinti save ir šalį, kurioje gyvename. Tikimasi, kad atviros diskusijos ir kritika prisidės prie pirmų tvirtesnių Lietuvos kino žingsnių ir sukurs dar geresnes sąlygas lietuviškai kūrybai.

„Subtitrų“ projektą organizuoja kino teatras „Romuva“ ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Filmai bus rodomi lietuvių kalba su angliškais subtitrais.

Kitas artimiausias „Subtitrų“ seansas „Romuvoje“ (Laisvės al. 54) vyks Birželio 9 d. 18 val.

Sekite naujienas projekto socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Komentarai