fbpx
Naujienos

Sukurtas socialinis vaizdo klipas apie kovą už laisvę pagal A. Mamontovo dainą

„Laisvos žemės kova“
„Laisvos žemės kova“
„Laisvos žemės kova“

Kazimiero Simonavičiaus universiteto kūrybinių ir kultūrinių industrijų II kurso studentės dalyvavo „AMI inkubatoriaus“ projekte „Mažieji kūriniai“, kurio metu sukūrė meninę socialinę reklamą pagal Andriaus Mamontovo dainą „Geltona, žalia, raudona“. „Mažieji kūriniai“ – tai kino dirbtuvės mažiesiems talentams, kurie dirbo „teorija + praktika + individualus darbas komandoje“ principu. Jie turėjo galimybę semtis žinių ir patirties iš tokių žmonių kaip Marius Zaveckas, Ričardas Matačius, Gerardas Linauskas, Andrius Grigorjevas bei Gabija Siurbytė.

Šio projekto nepabūgusios studentės Agatė, Olesia ir Simona, kartu su klubo „IndyDance‘sing“ šokėjais ir choreografe Indre Pivoraite – INdY bei profesionalų pagalba išgvildenusios idėją, sukūrė meninę socialinę reklamą, pagal Andriaus Mamontovo dainą „Geltona. Žalia. Raudona“ apie įvykius Ukrainoje, skirdamos jį mūsų 1991 metų sausio 13-osios kovai už laisvę Lietuvoje atminti ir pagerbti.

Viskas prasideda nuo dviejų pusių, o baigiasi visu pasauliu… Vaikas, kuris nuo pat pradžių yra tik pasaulio stebėtojas, galiausiai įtraukiamas galinga chaoso jėga. Vaiko pozicija yra kiekvieno iš mūsų pozicija. Jis tame nedalyvavo, tačiau tapo įvykio dalimi, to pats net nesitikėdamas. Vienintelis klausimas – KODĖL? Tai pamatinis klausimas, į kurį atsakymai yra subjektyvūs, bet tik nuoširdžiai atsakęs kiekvienas sau, gali kažką pakeisti. Vienintelis ginklas – šviesios mintys, nepasiduoti, nelikti abejingam. Reikia kovoti už savo pasaulį, už laisvę. Laisvės troškimas ir vienybė tampa pagrindine varomąja jėga. Nelieka jėgų ir laiko mąstyti, nes vienintelė užvaldžiusi mintis – „Tu arba Tave“. Jų gyvenimas, jų kasdienybė – jau tik praeitis… Ar Tu išdrįsi ne tik jausti, bet ir būti?

Tai problema ir neatsakyti klausimai, kurie skirti kiekvienam iš mūsų.

Tai socialinė reklama, kuri įvardija didžiausią visų laikų problemą – kovą už laisvę.

Mes norime ten būti ir šia idėja esame arčiau to, apie ką skelbia visa žiniasklaida, kiekvienas tai mato, jaučia, girdi, tačiau nieko nedaro.

Studentų sukurta socialinė reklama yra apie įvykius Ukrainoje ir mums primena 1991 m. sausio 13-osios kovą už laisvę Lietuvoje. „Šia reklama norime pagerbti ir prisiminti tuos, kurie kovojo už laisvę ir visus tuos, kurie kovoja dabar. Palaikymas jiems yra labai svarbus. Esame jauna karta, kuri to neišgyveno, tačiau norime prisidėti prie palaikančiųjų ir garsiai pasakyti, jog mums tai taip pat rūpi.“ – sako AMII projekte socialinį klipą sukūrusios studentės.

Komentarai