fbpx
Naujienos

Sukurti filmą per 72 valandas — misija įmanoma!

ODISĖJA72

Video kūrimo profesionalai ir entuziastai gegužės 12 – 15 kviečiami priimti iššūkį ir per 72 valandas sukurti trumpametražį filmą, Lietuvoje atitikmenų neturinčioje video agentūros TURBO iniciatyvoje ODISĖJA72.

Prieš pradedant filmų kūrimo odisėją, dalyvaujančios komandos bus suburtos starto vietoje — VGTU „LinkMenų Fabrike“. Joms bus paskelbtos atsitiktinai sugeneruotos užduotys padiktuosiančios tris pagrindinius elementus, kurie privalės atsirasti filme: tam tikras veikėjas, filme girdima frazė bei filme atsirandantis rekvizitas. Taip pat užduotys suformuos, kokio žanro filmą kiekviena komanda turės sukurti. Renkant ODISĖJA72 iššūkio nugalėtojus vienas iš vertinimo kriterijų bus tikslus, motyvuotas ir originalus užduoties įgyvendinimas filme. Renginio metu kiekviena iššūkyje dalyvaujanti komanda turės išskirtinę galimybę konsultuotis su patyrusiais audiovizualinių kūrinių autoriais, kurie dalins patarimus scenarijaus rašymo, kūrybinių sprendimų vystymo, prodiusavimo, režisavimo, filmavimo bei montažo klausimais.

Pirmąją registracijos dieną buvo gautas maksimalus dalyvauti galinčių komandų paraiškų skaičius, tačiau renginio organizatoriai registracijos nestabdo, o šio mėnesio pabaigoje atrinks motyvuočiausias komandas. Geriausių filmų autoriai bus apdovanojami vertingais prizais, kurie paskatins kurti naujus audiovizualinius projektus.

2001 metais panašaus pobūdžio projektas buvo pradėtas JAV kaip vietinės reikšmės iššūkis draugams. Nuo tada jis išaugo į globalią maniją. Tokie filmų kūrimo konkursai išpopuliarėjo ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. Aktyviausiai dalyvaujančios šalys — Italija, Anglija, Olandija, Prancūzija ir Ispanija. „2015 metais turėjom galimybę su komanda sudalyvauti tarptautiniame filmų kūrimo konkurse, kuris vyko visame pasaulyje. Tai buvo viena šauniausių avantiūrų, kokioje esu dalyvavusi. Nors komanda gavo keletą apdovanojimų, didžiausias laimėjimas buvo pats konkursas. Iššūkis padėjo sustiprėti komandai, kiekvienas atradome naujų supergalių. Smagu ir tai, kad konkurso metu susipažinom su daug naujų žmonių, kurie noriai prisijungė padėti. Su jais dirbame iki šiol! Ir štai 2017 metais pajutome, kad vėl norisi iššūkio, tik didesnio. Todėl sugalvojom surengti filmų gamintojų varžybas Lietuvoje. Mums yra svarbu gyvas kontaktas, todėl nepasirinkome šiais laikais populiaraus skaitmeninio iššūkio formato. Siekiame, kad komandos galėtų pažinti vienos kitas, norime suteikti galimybę išmokti kažko naujo bendraujant su patyrusiais mentoriais. Nors iššūkis truks tik tris paras, tačiau likę įspūdžiai, išmoktos pamokos, naujos pažintys dalyviams liks tikrai ilgam,“ — apie projekto gimimo priežastis pasakoja viena iš renginio organizatorių Avelina Markevičiūtė.

Dalyvavimas iššūkyje nėra ribojamas jokiais amžiaus, išsilavinimo ar gyvenamosios vietos kriterijais, todėl iššūkį priimti kviečiami visi kino, video, animacijos, audiovizualinių menų entuziastai bei savo darbus jau kuriantys jaunieji profesionalai! Registracija uždaroma balandžio 30 d.

Komentarai