fbpx
Naujienos

SUMMER MEDIA STUDIO 2024: Neringoje pristatomi 9 nauji trumpametražiai filmai

Vasaros MEDIA Studija

Birželio pabaigoje prasidėjęs kasmetinis tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA Studija“ (angl. SUMMER MEDIA STUDIO) jau 26-tus metus iš eilės subūrė kino mylėtojus, kūrėjus ir jaunuosius industrijos profesionalus iš įvairiausių pasaulio kampelių į Neringą.  Kopos, pajūrys, miškai, Juodkrantė, Nida ir Pervalka dviems savaitėms virto kino aikštelėmis, kuriose dalyviai, kartu su pripažintais Lietuvos ir užsienio kino industrijos nariais kūrė, mokėsi, tobulėjo ir sėmėsi įkvėpimo. Šį penktadienį, liepos 5 d., 18 val. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro salėje jų sukurti trumpo metro filmai bus pristatyti nemokamoje filmų peržiūroje ir apdovanojimų ceremonijoje. Renginio metu bus galima ne tik išvysti sukurtus filmus, bet ir susipažinti su jaunaisiais kūrėjais, užsienio profesionalais ir organizatoriais.

Šių metų projekto tema – ,,Scenarijaus meistriškumas” – dalyviams padėjo įsigilinti į scenarijaus kūrimo ir realizavimo subtilybes. O tam, kad kuriami filmai pasiektų savo potencialą dalyviams padėjo tarptautinė pripažintų lektorių komanda: Jonathan Tammuz (Kanada/ Jungtinė Karalystė), Damià Serra Cauchetiez (Katalonija,Ispanija), Susan Kelly (Jungtinės Amerikos Valstijos), Anna Huth (Lenkija/Austrija).

Vasaros MEDIA Studija

Kino industrijos profesionalai dalijosi tiek teorinėmis žiniomis, tiek asmenine patirtimi bei vertingais patarimais. Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti lektorių paskaitose, individualiose konsultacijose, o nuolat vykstantys pokalbiai apie kino gamybą bei scenarijaus meistriškumą studentams atvėrė platesnes mokymosi perspektyvas ir atviras, nuoširdžias emocijas.

Tris dienas trukę filmavimai padovanojo gausybę nepamirštamų pamokų, įsimintinų iššūkių ir nepakartojamų emocijų. „Vasaros MEDIA Studija“ dalyviai savo kuriamuose filmuose džiaugėsi galėdami filmuoti Klaipėdos dramos teatro, Klaipėdos jaunimo teatro ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto aktorių talentus. Profesionalų aktorių dalyvavimas leido kūrėjams įgyti neįkainojamos patirties dirbant su aktoriais ir išmokti tikslaus filmavimo grafiko planavimo subtilybių.

Neabejojame, kad trumpametražių filmų peržiūros metu patirsite nepamirštamų emocijų ir pasinersite į įkvepiantį kūrybinės atmosferos sūkurį!

Renginys nemokamas. Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Komentarai