fbpx
Naujienos

Susitikime su „Sangailės vasaros“ režisiere – lyčių studijos, menas ir moterys kine

Režisierė Alantė Kavaitė (asm.archyvo nuotr.)
Režisierė Alantė Kavaitė
(asm.archyvo nuotr.)

Rugpjūčio 22 d. 19 val. klube „Artistai“ vyks pirmasis akademinės vasaros mokyklos „Lyčių studijos ir aktyvizmas Vakaruose ir posovietinėse šalyse: teorijos, praktikos, formos“ (LYSA) renginys. Visi besidomintys lietuvišku kinu ir kultūra turės progą susitikti su „Sidabrinės gervės“ ir prestižinio JAV festivalio „Sundance“ laureate, „Sangailės vasaros“ režisiere Alante Kavaite.

Menininkės juosta analizuoja Lietuvos kino erdvėje itin retai sutinkamas temas: sudėtingi paauglystės ieškojimai, pirmieji žingsniai suaugusiųjų pasaulyje, homoseksuali meilė ir subtili erotika. Susitikime A. Kavaitė pasakos, iš kur semiasi idėjų savo filmams, kodėl „Sangailės vasaroje“ vaizduojama dviejų merginų meilė, ką reiškia dirbti vyrų dominuojamoje kino industrijoje. Renginio dalyviai galės drąsiai užduoti jiems rūpimus klausimus.

Alantė Kavaitė, prieš susitikdama su Lietuvos LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų) bendruomene, sako, kad šis renginys jai ypač svarbus, nes taip režisierė tikisi grąžinti savo juostą ten, iš kur ji ir kilo: „Man labai svarbu susitikti su šia bendruomene, nes „Sangailės vasara“ jau apvažiavo didelę dalį pasaulio ir toks įspūdis, kad filmas jau yra „pasisavintas“ užsienio LGBT. Pavyzdžiui, Šveicarijoje filmas atidarė „Pink Apple“ festivalį, Izraelyje „Sangailės vasara“ net ir išėjo į kino sales LGBT bendruomenės dėka, Prancuzijoj ir ypač JAV, jis buvo pagrindinis filmas abiejuose San Francisko ir Los Angeles „Outfest“ LGBT festivaliuose. Taigi skubu jį grąžinti ten, iš kur jis kilo“, – pasakoja režisierė.

Kadras iš filmo „Sangailė“ Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Kadras iš filmo „Sangailė“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Renginį vesianti Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkė Jūratė Juškaitė sako, kad susitikimas labai svarbus ir pačiai bendruomenei, nes filmas – viena iš retai pasitaikančių galimybių pamatyti savo gyvenimo atspindžius didžiajame ekrane: „Tie, kuriems jau pasisekė pamatyti „Sangailės vasarą“ džiaugėsi išvydę veikėjus, panašius į save paauglystėje. Mes taip pat buvome pasimetę, tyrinėjome savo seksualumą, svajojom. „Sangailės vasara“ – viena iš nedaugelio galimybių susidurti su savo gyvenimo atspindžiais lietuviškai kalbančiame ekrane“, – teigia Jūratė Juškaitė.

Lietuvoje gimusi, bet nuo 1992 metų Prancūzijoje gyvenanti A. Kavaitė kaip režisierė debiutavo 2007 metais drama „Laiko garsai“, su kuria dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių kino festivalių. 2015 metais už „Sangailės vasarą“ „Sundance“ filmų festivalyje menininkė laimėjo apdovanojimą kaip geriausia režisierė užsienio šalių vaidybinio filmo kategorijoje. Nuo rugpjūčio 21 d. juostą galima pamatyti ir Lietuvos kino teatruose.

Renginys nemokamas.

Pagrindiniai LYSA užsiėmimai vyks rugpjūčio 24-28 dienomis. Akademine vasaros mokykla siekiama ne tik pagilinti jaunų žmonių lyčių studijų disciplinų žinias, bet ir atkreipti dėmesį į lyčių lygybės įgyvendinimo bei LGBT bendruomenes problemas, skatinti įvairių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą.

Tolerantiško Jaunimo Asociacijos informacija

Komentarai