fbpx
Pokalbiai, Shooting Stars

Svenas Schelkersas – sudėtingų vaidmenų nebijantis kino debiutantas

Aktorius Svenas Schelkeris Fotografas Hannes Caspar Shooting stars 2015 archyvas
Aktorius Svenas Schelkeris Fotografas Hannes Caspar Shooting stars 2015 archyvas
Aktorius Svenas Schelkeris
Fotografas Hannes Caspar
Shooting stars 2015 archyvas

Teatre vaidinantis Svenas Schelkersas kine debiutavo atlikęs vieną pagrindinių vaidmenų Stefano Haupto dramoje „Ratas“ (The Circle, 2014). Filme, kuriame derinamos archyvinės fotografijos ir dokumentiniai interviu su vaidybinio filmo elementais, pasakojama apie dvidešimto amžiaus vidurio Šveicarijos homoseksualų bendruomenę. Filmas Šveicarijos buvo pristatytas kaip pretendentas į „Oskarų“ nominantus užsienio filmų kategorijoje. Už artistiško transvestito vaidmenį Svenas Schelkersas pelnė ir „Shooting stars“ apdovanojimą Berlyno kino festivalyje.

Kas tau daro vaidmenį įdomiu?

Mėgstu veikėjus, turinčius tiek tamsią, tiek šviesią pusę. Tokie personažai nevienalyčiai, todėl bet kuriuo metu gali nutikti kažkas netikėto. Manau, tam tikras nenuspėjamumas daro charakterį ir netgi istoriją išties prikaustančiais dėmesį.

Ar buvo sudėtinga keisti vaidybos manierą iš teatrinės į kino vaidybą?

Aktorius Svenas Schelkeris Fotografas Hannes Caspar Shooting stars 2015 archyvas
Aktorius Svenas Schelkeris
Fotografas Hannes Caspar
Shooting stars 2015 archyvas

Buvo labiau įdomu nei sudėtinga, nes, daugiau ar mažiau, tenka keisti visą savo vaidybos manierą. „Thalia“ teatro, kuriame vaidinu, scenoje tenka užpildyti didžiulę erdvę, vaidini daugybei žmonių, tad viskas, ką darai, turi būti padidinta ir labiau fiziška nei vaidinant prieš kamerą. Pirmasis intymesnio vaidinimo pojūtis buvo labai jaudinantis, įdomus ir įkvepiantis. Darbas su puikiais kino režisieriais: Stefanu Hauptu ir Micha Lewinsky, padėjo patobulinti vaidybą prieš kamerą.

Ar, tavo manymu, talentas yra svarbiausias sėkmę lemiantis veiksnys dirbant kino industrijoje?

Esu įsitikinęs, kad būtent talentas yra svarbiausias veiksnys, bet taip pat reikia sunkaus darbo ir sėkmės.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrei kurdamas Röbio Rappo personažą?

Turėjome labai gerai pasiruošti meilės ir santykių tarp Ernsto ir Robio perteikimui, nes juos, kaip realius asmenis, matome filme, todėl iš karto lyginame realų Ernstą ir Robį su jų personažais. Turėjome juos vaidinti autentiškai. Išties, tai buvo didžiausias iššūkis. Mano manymu, Stefanas Hauptas ir visa komanda sėkmingai papasakojo jų gražią meilės istoriją, vykusią homoseksualių asmenų represijų metu 50-aisiais Ciuriche.

Daugiau nuotraukų su „Shooting stars 2015“ nugalėtojais galite rasti mūsų „Facebook“ paskyroje.

„Shooting stars 2015“ prizininkas Svenas Schelkersas

Komentarai
Meilė geram kinui prasidėjo nuo Stanley Kubrick, Federico Fellini ir Ingmar Bergman filmų. Jei suintriguoja vienas režisieriaus filmas, stengiuosi pamatyti kuo daugiau jo darbų, įsigilinti į jo estetiką, kino kalbą. Mano skonis be galo eklektiškas – labai mėgstu juostas, kalbančias vaizdais, bet žaviuosi ir filmais, pagrįstais šmaikščiais intelektualiais dialogais. Prie jaunos, energingos ir nuolat augančios (visomis prasmėmis) KINFO komandos prisijungiau pajutusi, jog noriu ne tik žiūrėti gerą kiną, bet ir žvelgti giliau, analizuoti ir dalintis įspūdžiais su kitais žmonėmis.