fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos

T. Hanksas filmavimo aikštelėje režisieriui kibo į atlapus dėl… akinių nuo saulės

Kadras iš filmo „Holograma karaliui“ „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Holograma karaliui“
„Pasaka“ archyvas

Dviejų „Oskarų“ laureatas aktorius Tomas Hanksas garsėja ne tik talentu, bet ir ypatingu kruopštumu – įkūnydamas personažą jis bet kokia kaina stengiasi suteikti jam realistiškumo. Naujausio filmo „Holograma karaliui“ (orig. „Hologram For the King“) filmavimo aikštelėje T. Hanksas kone kibo į atlapus filmo režisieriui Tomui Tykweriui dėl… akinių nuo saulės. Jau birželio 24 d. šis filmas bus rodomas „Kine po žvaigždėmis“.

Konfliktas tarp garsaus aktoriaus ir režisieriaus kilo filmuojant sceną Saudo Arabijos dykumoje. T. Hankso įkūnijamas herojus, per dykumą keliaujantis taksi automobiliu, režisieriaus T. Tykwerio pageidavimu, turėjo nedėvėti akinių nuo saulės. Ši smulkmena T. Hanksui pasirodė nenatūrali.

Kadras iš filmo „Holograma karaliui“ „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Holograma karaliui“
„Pasaka“ archyvas

„Įsivaizduokite, važiuojate įkaitusiame automobilyje dykumos viduryje ir nedėvite akinių nuo saulės. Tai nelogiška! Bet kuris žmogus vykdamas į dykumą pirmiausia pasirūpintų akiniais nuo saulės, nes ji ten be galo aštri. Tačiau Tomas (filmo režisierius Tomas Tykweris – red. past.) užsispyrė, kad jei būsiu su akiniais – nesimatys mano akių ir emocijų. Tarsi negalėčiau jų parodyti net slėpdamas veidą. Ginčijomės dėl tų akinių kone visą dieną,“ – apie sunkumus filmavimo aikštelėje pasakojo T. Hanksas.

Jau netrukus į Lietuvos kino teatrus atkeliausianti komiška drama „Holograma karaliui“ pasakoja neįtikėtiną ant bedugnės krašto atsidūrusio amerikiečio istoriją, kai nukeliavęs į kitą pasaulio kraštą jis bando rasti naują savo laimę.

Kadras iš filmo „Holograma karaliui“ „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Holograma karaliui“
„Pasaka“ archyvas

Filmo siužetas nukelia į 2010-ųjų Saudo Arabiją, prieš pat ją supurtant „Arabų pavasariui“ – demonstracijų, karų ir protestų suirutei. Amerikiečio Alano Clay (akt. Tomas Hanksas) gyvenimas pastaruoju metu buvo ne rožėmis klotas – jį paliko žmoną, didžiosios krizės metu sustreikavo verslas, neliko ir namų. Nusivylęs gyvenimu ir nebeturėdamas ko prarasti, jis išvyksta į Saudo Arabiją, kur tikisi sudaryti, jo manymu, gyvenimo sandorį – Saudo Arabijos vyriausybei parduoti holografinę telekonferencijų sistemą. Tačiau svetima šalis jį pasitiks ne taip svetingai, kaip jis iš pradžių tikėjosi…

Nuotaikingą dramą „Holograma karaliui“ pirmieji pamatys vasaros kino teatro po atviru dangumi „Kinas po žvaigždėmis“ žiūrovai birželio 24 d. Valdovų rūmų kieme.

Filmo anonsas:

Komentarai