fbpx
Naujienos

„Taikinys #1“ žvaigždė Jessica Chastain: ilgas kelias į netikėtą ir stulbinančią sėkmę

Kadras iš filmo „Taikinys #1 “„ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Taikinys #1 “
„ACME Film“ archyvas

Amerikos aktorė Jessica Chastain dabar išgyvena sėkmingiausias karjeros dienas. Filme „Taikinys #1“ nusifilmavusios aktorės laukia „Oskarų“ teikimo ceremonija, kurios statulėlių dalybose ji laikoma viena favoričių. Net sunku patikėti, kad it raketa į šlovės Olimpą šovusi raudonplaukė ne vienerius metus stengėsi būti pastebėta dėl savo darbų, o didysis pripažinimas ją aplankė tik pastaruosius dvejus metus.

35-erių J.Chastain vardą kino pasaulis plačiai išgirdo 2011-aisiais, kai ji pradėjo pirmuosius žingsnius Holivude – pasirodė filme „Gyvybės medis“ su Bradu Pittu, sėkmės sulaukusioje juostoje „Tarnaitė“ ir kituose filmuose. Beje, „Gyvybės medžio“ režisieriui Terrence’ui Malickui aktorę parekomendavo pats garsusis Alas Pacino, su kuriuo drauge moteris dirbo prie jo režisuoto filmo „Wilde Salome“ (liet. „Laukinė Salomėja“), kuris kino teatrus pasiekė tais pačiais 2011-metais.

Charakteringą ir jausmingą amerikietę pastebėjo ir režisierė Kathryn Bigelow, pakvietusi Jessicą tapti jos naujo filmo „Taikinys #1“ žvaigžde, specialiąja agente Maja.

Laikraščio „The Independent“ žurnalistų teigimu, dabartinė sėkmė – sąžiningas atpildas J.Chastain už ilgus sunkaus triūso metus. Pabrėžiamas ir aktorės jautrumas – kino pasaulyje ne paslaptis, kad raudonplaukė dažnai lieja tikras džiaugsmo ar liūdesio ašaras. Fotografai yra užfiksavę, kaip J.Chastain apsiašarojo Palm Springso kino festivalyje, po to, kai vyresnis kolega, anglas Gary Oldmanas ant raudonojo kilimo pagyrė jos darbus. Vargiai ašaras moteris sulaikė ir per mados šou, kuriuose lankėsi. Kaip pati aktorė sakė „The New York Times“, ji tiesiog labai emocinga. „Man dažnai ir per repeticijas sako „pasitaupyk“. Visuomet atsakau viena: „Nesirūpinkite, aš turiu neišsenkamą ašarų šaltinį“ – juokavo ji.

Tiesa, naujajame filme „Taikinys #1“ vaidindama pagal tikros specialiosios agentės portretą kurtą heroję Mają J.Chastain neatrodo kaip lepi gėlėlė ar pernelyg jausminga moteris. Aktorė įtikinamai įkūnija kietą, griežtą ir pasikausčiusią CŽV agentę, susekusią patį Osamą bin Ladeną.

Išskirtinis atvejis

„Dar prieš metus Amerika ir juolab kitos pasaulio šalys nežinojo, kas ji, o šiemet Jessica Chastain gali laimėti Geriausios aktorės „Oskarą“, – sakė įtakingo žurnalo „Variety“ JAV Kino meno ir mokslo apdovanojimų ceremonijos apžvalgininkas Jonas Weismanas.

Šiais laikais, kai Holivude karaliauja grožis ir jaunystė, J.Chastain sėkmė primena stebuklą. Pasak kino kritikų, tiesiog stulbina tai, kad ši moteris dėl savo meistriškumo sugebėjo iškilti būdama tokio amžiaus, kai dauguma jos kolegių neberanda sau vaidmenų. Iki šiol menkai kas žinoma ir apie aktorės asmeninį gyvenimą – tik tiek, kad ji veganė ir augina du šunis. Taip pat J.Chastain yra teigusi, kad niekuomet nesusitikinėjo su jokiu aktoriumi.

Porcelianinės odos ir raudonų plaukų amerikietė vis dar gana droviai žengia raudonaisiais kilimais, tačiau, panašu, kad jai prie to teks priprasti. Beje, mažame miestelyje Šiaurės Kalifornijoje gimusi Jessica yra pirmoji iš savo šeimos, baigusi koledžą. Ji laimėjo stipendiją mokytis teatro mokslų garsioje Julliard konservatorijoje Niujorke.

„Visada žinojau, kad noriu būti aktore. Tačiau supratau, kad mano troškimas neturi nieko bendra su noru išgarsėti ar pinigais. Aš norėjau ištirti žmogaus sielą“, – anksčiau „Vogue“ yra sakiusi ji.

Beje, 2012-aisiais, tarsi įrodymas, kad pasaulis jau žino, kas yra J.Chastain, ji buvo įrašyta į žurnalo „Time“ 100 Įtakingiausių žmonių sąrašą. Ištrauką apie aktorę parašė sykį ją pravirkdęs kolega G.Oldmanas.

„The Hollywood Reporter“ įvardijo naujausią filmą su J.Chastain „veikiausiai įspūdingiausiu filmu, kokį tik yra sukūrusi  Kathryn Bigelow“. Filmo „Taikinys #1“ premjera Lietuvoje numatyta vasario 1 dieną.

 

Filmo „Taikinys #1“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai