fbpx
Naujienos

Taline paaiškėjo „Black Nights“ festivalio nugalėtojai

Festivalio „Black Nights“ apdovanojimų ceremonija Šaltinis - static.err.ee
Festivalio „Black Nights“ apdovanojimų ceremonija
Šaltinis – static.err.ee

Šeštadienio vakarą „Nordea“ koncertų salėje buvo paskelbti dvidešimtojo „Black Nights“ kino festivalio, vykusio lapkričio 11–27 dienomis, nugalėtojai. Didysis „Grand Prix“ šiais metais atiteko režisieriui Eitanui Anneriui už filmą „Tylioji širdis“ (Lev shaket, 2016). Režisieriui ir jo prodiuseriui buvo įteiktas dešimties tūkstančių eurų vertės prizas. Filme pasakojama istorija apie profesionalios pianistės karjeros atsisakiusią Naomi (Ania Bukstein), kuri apsigyvenusi Jeruzalėje susiduria su itin religinga bendruomene. Pianistės vaidmenį įkūnijusiai aktorei Aniai Bukstein taip pat įteiktas apdovanojimas už geriausią vaidmenį.

Žiūri geriausiu režisieriumi išrinko Irano kūrėją Nargesą Abyarą už filmą „Kvėpavimas“ (Nafas, 2016). Geriausiu operatoriumi tapo Gintsas Berzinsas už filmą „Melani kronikos“ (Melanijas hronika, 2016), pasakojantį apie Melānija Vanaga ir jos šeimos gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais.

Kadras iš filmo „Tylioji širdis“ Šaltinis - pardolive.ch
Kadras iš filmo „Tylioji širdis“
Šaltinis – pardolive.ch

Igoriui Cobileanskiui įteiktas apdovanojimas už geriausią scenarijų lietuvių koprodukcijos filmą „Rytietiški reikalai“ (Afacerea Est, 2016). Šio filmo aktoriai Ion Sapdaru ir Constantinas Puscasu taip pat įvertinti už geriausią vaidybą. Už geriausią muziką žiūri įteikė apdovanojimą Silvia Pérez Cruz už filmą „Prie tavo durų“ (Cerca de tu casa, 2016), kuriai taip pat įteiktas 5 tūkstančių eurų vertės prizas muzikos teisėms ginti.

„First Feature“ konkursinėje programoje, žiūri nuomone, geriausiu filmu išrinktas Irano režisieriaus Davido Nanesho filmas „Duetas“ (Duet, 2016). Režisieriui ir prodiuseriui buvo įteiktas 5 tūkstančių vertės piniginis prizas. Specialūs žiūri prizai įteikti filmams „Švelnus kvėpavimas“ (Suave el aliento, 2016) ir „Šventasis motociklininkas“ (Reza a lenda/ Holy Biker, 2016).

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai