fbpx
Festivaliai, Naujienos, Reportažai

Tarp „Black Nights“ kino festivalio nugalėtojų ir lietuviški vardai

Kadras iš filmo „Nakties atsitikimas“
PÖFF archyvas

Gruodžio 2 dienos vakarą Rusų teatre Taline paskelbti 21-ojo „Black Nights“ kino festivalio nugalėtojai. Šiemet pagrindinį Didįjį prizą laimėjo filmas „Nakties atsitikimas“ (Tunku Kyrsyk, 2017), pasakojantis apie netikėtai mažo kaimelio gyventojo gyvenime moters atsiradimą, kurios slaugymas išgydė jo pačio žaizdas. Režisieriui Temirbek Birnazarovui ir prodiuserei Gulmirai Kerimovai taip pat atiteko piniginis 10-ies tūkstančius eurų prizas.

Geriausiu režisieriumi žiuri išrinko Pietų Korėjos režisierių Ju-hyoung Lee už filmą „Ekskavatorius“ (Pokeulein, 2017). Be apdovanojimo jam taip pat atiteko penkių tūkstančių eurų piniginis prizas. Už geriausią operatoriaus darbą apdovanoti Erikas Põllumaa ir Ivar Taim už filmą „Žudikė/ Nekaltoji/ Šešėlis“ (Mehetapja / Süütu / Vari, Estija, Lietuva, 2017). Baris Bicakci ir Pelin Esmer įteiktas apdovanojimas už geriausią scenarijų už filmą „Kažkas naudingo“ (Ise Yarar Bir Sey, Turkija, Prancūzija, Olandija, Vokietija, 2017). Geriausia aktore išrinkta Barbara Auer už filmą „Vakuumas“ (Vakuum, Šveicarija, Vokietija, 2017), o geriausiu aktoriumi paskelbtas Rhys Ifans už vaidmenį filme „Dominavimas“ (Dominion, JAV, 2017). Už geriausią garso takelį apdovanotas lietuvių kompozitorius Martynas Bialobžeskis už darbą filme „Žudikė/ Nekaltoji/ Šešėlis“ (Mehetapja / Süütu / Vari, Estija, Lietuva, 2017).

„First Feature“ konkursinėje programoje, kurios žiuri nare buvo ir lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė, geriausiu filmu išrinktas „Skirtingo lietaus rūšys“ (1000 Arten, den Regen zu beschreiben, Vokietija, 2017). Žiuri šis filmas įsiminė dėl energijos ir naujo požiūrio į griūvančios šeimos vaizdavimą. Filmo režisierei Isabel Prahl ir ir prodiuserei Melanie Andernach taip pat įteiktas penkių tūkstančių eurų piniginis prizas. Specialus žiuri apdovanojimas už režisūrą atiteko režisierėms Clarai Laperrousaz ir Laurai Laperrousaz už kūrinį „Sunbeat“ (Soleil Battant, Prancūzija, Portugalija, 2017). Geriausiu estų filmu išrinktas režisieriaus Rainer Sarnet filmas „Lapkritis“ (November, 2017).

Visą nugalėtojų sąrašą galite pažiūrėti čia.

Komentarai