fbpx
Naujienos

Tarp Europos kino apdovanojimų nominantų – lietuvių operatoriaus Rusijoje nufilmuotas kūrinys

Operatorius Saulius Lukoševičius  asmeninis archyvas
Operatorius Saulius Lukoševičius
asmeninis archyvas

Lietuvių operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus projekto „Cinetrain“ Rusijoje metu kartu su tarptautine komanda nufilmuotas filmas „Žiema“ (Zima) dalyvauja 26-uosiuose Europos kino apdovanojimuose, kurie įvyks jau šį šeštadienį.

„Žiema“ nominuota Europos kino apdovanojimui geriausio trumpametražio filmo kategorijoje, kur varžosi su 15 kitų trumpametražių filmų, pelniusių apdovanojimus kituose svarbiausiuose Europos kino festivaliuose. Tarp nominantų yra ne tik kino pasaulyje gerai žinomų pavardžių kaip dokumentinio kino režisierius Sergejus Loznitsa ir jo filmas „Laiškas“ (Letter), o ir „Oskarui“ kaip geriausias vaidybinis trumpametražis filmas nominuota belgų režisieriaus Tomo Van Avermaeto „Šešėlio mirtis“ (Death of A Shadow; Dood van een schaduw).

„Žiema“ – vizualus metų laiko portretas ir kartu kelionė po Šiaurės Rusiją ir Sibirą. Kelionė po jausmus ir mintis žmonių, kurie turi gyventi vienomis atšiauriausių klimato sąlygų pasaulyje. Realybėje, kurioje riba tarp gyvenimo itin plona, kur civilizacija nuolat ir kartu varžosi su gamta, bet kartu ir susigyvena su milijonus metų joje galiojančiomis taisyklėmis.

Filmą režisavo Cristina Picchi iš Italijos, taip pat kartu su režisiere ir operatoriumi S. Lukoševičiumi dirbo garso režisierius Henri D’Armancourt`as iš Prancūzijos.

Projekto „Cinetrain“ Rusijoje metu gimęs filmas jau pelnė du prizus 66-ajame tarptautiniame Lokarno kino festivalyje  – „Pardino d`Argento“ apdovanojimą konkursinėje programoje „Pardi di Domani“ ir “Pianifica” apdovanojimą, dėl kurio „Žiema“ ir buvo nominuota Europos kino apdovanojimuose.

Kadras iš filmo „Žiema“  asmeninis archyvas
Kadras iš filmo „Žiema“
asmeninis archyvas

Lokarno kino festivalyje vyko „Žiema“ filmo pasaulinė premjera. Filmo premjeroje dalyvavo lietuvių operatorius S. Lukoševičius, režisierė C. Picchi bei rusų prodiuseriai.

Projektas „Cinetrain“ vyko praeitą žiemą, kai visi dalyviai pradėjo savo kelionę Maskvoje, iš kurios traukiniu iškeliavo į Murmanską, po to tęsė ją iki pat Baikalo, pakeliui apsistodami Sankt Peterburge, Kotlase, Tomske, Irkustke ir Olchono saloje prie Baikalo, kur ir filmuodavo. Traukiniu projekto dalyviai nuvažiavo apie 15 tūkst. kilometrų. Tarptautines komandas sudarė dalyviai iš 14 valstybių. Kiekviena grupė turėjo temą paremtą įvairiais stereotipais apie Rusiją.

Filmas jau spėjo pabuvoti Kanadoje, Rusijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Ispanijoje, Serbijoje, o kitais metais kartu su kitais EFA filmais dalyvaus daugiau nei 40 festivalių.

Kadras iš filmo „Žiema“  asmeninis archyvas
Kadras iš filmo „Žiema“
asmeninis archyvas

Lietuvoje „Žiemą“ planuojama rodyti 2014 metų festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Europos kino apdovanojimų ceremonija vyks Berlyne. Apdovanojimus organizuoja Europos kino akademija. Apdovanojimuose filmai bus apdovanoti 21-oje kategorijoje. Apdovanojimus teiks gausybė Europos kino žvaigždžių, pavyzdžiui, lenkų režisierė Agnieszka Holland ar vokiečių režisierius ir Europos kino akademijos prezidentas Wimas Wendersas.

Tiesioginę apdovanojimų transliaciją gruodžio 7d., šeštadienį, 21val. Lietuvos laiku bus galima stebėti internetu oficialiame rengėjų puslapyje:  www.europeanfilmawards.eu.

Komentarai