fbpx
Naujienos

„Tarp pilkų debesų“ kūrėjai: „Norėjome sukurti skausmingą istoriją, bet kad liktų vilties ir meilės“

Filmo „Tarp pilkų debesų“ premjera
Vytautės Ribokaitės/KINFO nuotrauka

Parodyti lietuvių tautos istoriją visam pasauliui tokį tikslą kurdami filmą Tarp pilkų debesų“ sau įvardijo filmo komanda. Romano autorė Rūta Šepetys, filmo režisierius Marius Markevičius, aktorė Lisa Loven Kongsli, filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas bei scenaristas Ben York Jones papasakojo apie filmo gamybos užkulisius, užplūdusias emocijas, sunkumus ir džiaugsmus beveik šešerius metus kuriant filmą.

Romano autorė R. Šepetys prisipažino jautusi labai didelę atsakomybę, nes jos tikslas buvo ne tik pasidalinti tremties istorija, bet ir parodyti jos autentiškumą. Lietuvių kilmės JAV rašytoja labai džiaugiasi, kad sulaukė tokio didelio palaikymo iš lietuvių, nors ji niekada čia negyveno, o visa tai ją įkvepia ir toliau domėtis Lietuvos istorija.

Elenos Vilkės vaidmenį filme atlikusi aktorė Lisa Loven Kongsli sakė, jog perskaičiusi filmo scenarijų visus metus lyg gyveno su savo personažu. „Buvo labai sunku vaidinti, kai žinai, kad visa tai iš tikrųjų vyko. Nors nuo filmavimų praėjo dveji metai, man vis dar sunku apie tai kalbėti. Šis vaidmuo man labai svarbus“, – prisipažino aktorė. Ji prisiminė, kad buvo labai sunku filmuotis traukinyje, nes buvo ankšta ir karšta, šalia sėdėjo ir vyresnio amžiaus žmonės, tačiau nei vienas nesiskundė. Aktorė sakė, kad jai itin patiko lankytis Lietuvoje ir prižadėjo čia atsivežti savo šeimą.

Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas pasakojo, kad komanda su šiuo filmu dirbo daugiau nei penkerius metus ir džiaugiasi, kad prie jo kūrybos prisidėjo profesionalai iš viso pasaulio. Pasak prodiuserio, net nebuvo abejonių, kokia kalba bus statomas filmas, nes jį pateikti reikėjo ta kalba, kokia ir parašytas romanas, ir kad filmą pamatytų kuo daugiau žmonių visame pasaulyje. „Šis filmas unikalus tuo, kad jo auditorija labai plati. Nors istorija skaudi, žanras visgi drama, todėl turime galimybę pritraukti ir jaunimą“.

Filmą režisavęs Marius Markevičius prisipažino, kad po išankstinės premjeros, kurioje filmą žiūrėjo žmonės, išgyvenę tremtį, netramdė emocijų. „Kai sėdėjau šalia žmonių, kurie tai patyrė, jaučiau jų ašaras, po filmo supratau, kad reikia kelias minutes tiesiog patylėti ir pagalvoti“, – sakė režisierius. Jis kalbėjo, kad vienas svarbiausių uždavinių jam buvo parodyti, kad net žiauriausiomis sąlygomis turi likti vilties ir meilės. Pagrindinė herojė Lina, pasak M. Markevičiaus, yra Lietuvos istorijos simbolis, nes yra tokia pat nepalaužiama.

„Tarp pilkų debesų“ kinuose pasirodys nuo spalio 12 dienos.

Komentarai