fbpx
Naujienos

Tarptautinės muzikos dienos proga – pirmieji kadrai iš dokumentinio filmo apie legendinę Mūzą Rubackytę

Kadras iš filmo „Mūza“

Kūrybinės dokumentikos pilnametražis filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę  – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Tai yra sėkmės istorija, kai sugriūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį.

„Su Mūza mane supažindino Arnold Voketaitis, operos solistas bosas-baritonas, JAV operos žvaigždė. Sukūriau filmą „Prisimenu motinos balsą“, papasakojau jo istoriją, o kai mūsų darbas ėjo į pabaigą, jis man ne sykį kartojo, kad aš būtinai turiu tęsti darbus apie muziką ir nurodė, kad būtų itin puikus filmas apie Mūzą Rubackytę! Ne iškarto, bet ėmiausi šio naujo iššūkio, kai subrendau tam. Ir labai džiaugiuosi, kad neskubėjau.“, – pasakoja filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė.

Būtent muzika atlieka labai svarbų vaidmenį filme, nes viena pagrindinių temų yra menininko pasišventimas profesijai ir šiuo atveju – pačiai muzikai. Filmo kūrėjai jau greitai kvies visus žiūrovus ne tik pamatyti filmą apie Mūzos Rubackytės gyvenimo istoriją, bet ir sudalyvauti kokybiškos muzikos koncerte kino salėse.

„Filme skamba daug muzikos ir šalia jos pamažu skleidžiasi ypatingos dvasinės tvirtybės talentingo žmogaus gyvenimo kelias. Įspūdinga pianistės gyvenimo istorija, kurios mažytėje gyvenimo kelionės atkarpoje mums su kūrybine grupe buvo gera sudalyvauti, tikiuosi įkvėps tiek jaunus žmones, tiek vyresnius klasikinės muzikos mylėtojus.“, – sako VŠĮ „Fralita Films“ vadovė, prodiuserė Živilė Gallego.

Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas „Mūza“ kino teatruose pasirodys 2024 metų vasarį.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"