fbpx
Festivaliai, Naujienos

Tarptautinio Kauno kino festivalio filmai atkeliauja į Panevėžį

Kadras iš filmo „Narcizas“

Spalio 5-7 dienomis Panevėžio kino centre „Garsas“ žiūrovai turės galimybę išvysti tris Kauno kino festivalio filmus: lietuvišką muzikinę dramą „Narcizas“, jaunesniosios režisierių kartos sukurtą Alfredo Hičkoko „Svaigulio“ versiją „Žaliasis rūkas“ ir naują Hario Poterio kūrėjų darbą „Aš kovoju su milžinais“.

Šiandien Tarptautinis Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų.  Pirmenybė teikiama kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija. Festivalis tęsia tradiciją puoselėti Lietuvos bei kitų šalių kiną ir savo žiūrovus džiugina išskirtinėmis premjeromis visoje Lietuvoje.

Spalio 5 d. 18 val. klasikinės muzikos gerbėjai turėtų suklusti, režisierės Dovilės Gasiūnaitės filme „Narcizas“ šiuolaikinėje antikinio mito versijoje Teodoras (akt. Amvrosios Vlachopoulos) yra gražus, viskuo apdovanotas ir savo vertę suvokiantis styginių kvarteto violončelininkas. Jis traukia žmones, jis juos žaloja, bet vis tiek jam neįmanoma atsispirti. Vaidmenį šioje dramoje sukūrė ir viena ryškiausių Lietuvos operos žvaigždžių – Asmik Grigorian. Filmas skirtas kino operatoriui Audriui Kemežiui atminti. „Kiną kuria žmonės, ne kameros“, – yra pasakęs žymus Lietuvos operatorius, 2018 m. vasarį palikęs pasaulį po kovos su sunkia liga. Per du kūrybos dešimtmečius A. Kemežys dirbo su žymiausiais Lietuvos kino kūrėjais, nufilmavo daugiau nei trisdešimt filmų tarp jų tik ką kino ekranus pasiekusį „Kvėpavimas į marmurą“ bei „Narcizas“.

Nepriklausomai nuo to, ar esate matę Hičkoko vyriškojo žvilgsnio studiją – filmą „Svaigulys“, ar ne, kviečiame jus paklaidžioti per paslaptis ir malonumus spalio 6 d. 18 val. detektyvo „Žaliasis rūkas“ (rež. Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson) kino seanse. „Mūsų sukurtoji „Svaigulio“ versija, kurią konstravome savo pačių malonumui iš naujai „sukeistintos“ medžiagos, kartais tarsi rimuojasi, kartais pertvarko originalą, o kartais jį – žiaurų, naikinantį – apverčia, stačiai kaip kiaušinį keptuvėje,“ teigia filmo režisieriai. Filmas žiūrovus sužavės ir alsuojančia retro dvasia.

Festivalį spalio 7 d. 16 val. uždarys įspūdingų vaizdo ir garso efektų kupinas kino kūrinys „Aš kovoju su milžinais“ (rež. Anders Walter), turintis ne tik estetinę vertę, tai yra ir savosios vilties paieškos. Filmas itin rekomenduojamas kalbantis su vaikais ir jaunuoliais apie patyčių, artimojo netekties, tarpusavio santykių, brendimo temas.

Visą savaitgalį truksiančio festivalio pagrindinis siekis yra stiprinti kino kultūrą ir industriją Lietuvoje. Svarbiausias festivalio prioritetas yra aukštos kokybės arthauzinis kinas.

Komentarai