fbpx
Lietuvių kino filmai, Naujienos

Tarptautinio palaikymo sulaukęs lietuvių projektas „Nugalėk savo rytinį velniuką“ jau įgyvendinamas

Kadras iš filmo „Nugalėk savo rytinį velniuką”
Kadras iš filmo „Nugalėk savo rytinį velniuką”

Po mėnesio įtempto laukimo trumpametražio filmo „Nugalėk savo rytinį velniuką“ autoriai gali atsikvėpti – jų projektui įgyvendinti atvertos visos durys. Dar rugsėjo mėnesį jauni kino kūrėjai iš Lietuvos pristatė savo idėją tarptautinėje platformoje „Kickstarter“, taip siekdami sudominti savo kūryba lietuvius ir užsieniečius bei gauti rėmimą filmo pabaigai.

Per trisdešimt dienų lietuviai užsibrėžė surinkti, kaip patys juokauja, velnišką sumą – 2666 dolerius. Tik viena nepatogi sąlyga – „Kickstarter“ platformoje nepasiekus užsibrėžtos sumos – negaunama nieko, o visi surinkti finansai grįžta rėmėjams. Adrenalino tikrai buvo, tačiau šįkart meno atstovams nusišypsojo sėkmė.

Platformoje buvo pristatomas projekto vaizdo klipas ir išvardintos unikalios premijos, kurios šiemet pasieks rėmėjus, parėmusius projektą tam tikra suma. „Pradžia buvo labai sunki, nes rėmimas „Kickstarter“ platformoje daugeliui žmonių vis dar atrodo kaip kosminės raketos variklio programavimas, tačiau džiaugiamės drąsuoliais, kurie pabandė ir pamatė kaip kelių mygtukų paspaudimais galima aktyvuoti kelias dideles svajones. Ne paslaptis, kad vien „Kickstarter“ platformos generuojamų rėmėjų srauto nepakako. Prie mūsų sėkmės labai prisidėjo ir Lietuvos verslo atstovai, kurie leido pačiu tinkamiausiu metu vėl patikėti gera pabaiga“, – šypsosi filmo idėjos autorius ir režisierius Albinas Kirkilas. Pasak jo, pirma savaitė, kuri dažniausiai parodo, ar projektas bus sėkmingas, nežadėjo jokių rimtų perspektyvų. Kurį laiką finansinį rėmimą rodantis skaitliukas buvo sustojęs ir kėlė nerimą dėl filmo ateities.

Visgi, įvairių informavimo priemonių pagalba pasiektas užsibrėžtas tikslas. Kūrybinė komanda džiaugiasi, kad prie informacinės sklaidos apie projektą prisidėjo daugelis Lietuvos žurnalistų, tarp kurių Marius Eidukonis, „ZIP FM” komanda, Violeta Melnikienė, įvairių naujienų portalų atstovai.

„Be žmonių, nuoširdžiai patikėjusių filmo idėja, dabar nevyktų baigiamieji filmo darbai. Visi dirbame prie šio filmo iš idėjos – pradedant aktoriais, baigiant grimere ir fotografe, todėl mums labai svarbus visapusiškas palaikymas”, – tvirtina A. Kirkilas. Pasak jo, pradedantys kino kurėjai patys investuoja į kino filmų kūrimą, tačiau net ir kuriant trumpametražį filmą dažnai to nepakanka. Reikia papildomų lėšų filmavimo ir apšvietimo įrangai, grimui, rūbams ir kitam rekvizitui.

Tai ne pirmas šios kūrybinės komandos filmas. A. Kirkilas sako, kad jis su komanda nuolat siekia paliesti vidinės motyvacijos, pozityvaus mąstymo ir savirealizacijos temas. Ne išimtis – ir trumpametražis filmas  „Nugalėk savo rytinį velniuką”. Jame mitologizuojama žmogaus tinginystė, pasivertusi į rytinį velniuką, kuris neleidžia žmogui rytais laiku atsikelti į darbą. Filme atskleidžiamos kuriozinės pagrindinio veikėjo situacijos, kai viskas vyksta paskubomis. „Norėjosi paliesti daugeliui aktualią temą, tačiau iš humoristinės pusės. Tikrai ne vienas gali atpažinti filme save”, – šypsosi A. Kirkilas.

Šiuo metu kūrybinė komanda intensyviai dirba, kad pabaigtų kurti filmą. Dar šiais metais jis bus pristatytas plačiajai auditorijai.

Komentarai