fbpx
Naujienos

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ 2014. Lietuvių animacijos programa.

Dosni obelis
Dosni obelis
Kadras iš filmo „Dosni obelis“
Kinematografininkų sąjungos archyvas

Lietuvos animatorių gildija ir Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ kviečia visus animacinio kino mėgėjus apsilankyti naujausių lietuviškų animacinių filmų konkursinėje programoje!

Pirmoji programos dalis – tai studentų sukurti filmai. Pamatysite Eglės Juknevičiūtės animacinį filmą „Dosni obelis“ (baigiamasis darbas, nufilmuotas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje). Filme pasakojama motinos – obels ir sūnaus alegorinė istorija. Sūnus nuolatos sugrįžta pas savo motiną ir pasiima jos dalį, kol iš jos lieka tik kelmas. Birutės Sodeikaitės filmas „Kai auga medis“ (Voldos ir Bournemoutho aukštosios mokyklos) pasakoja apie medį, kuris turėjo svajonę ir kuri buvo tokia stipri, kad galėjo išgydyti net silpstančią berniuko širdį. Eksperimentinis filmas „Cary Care“ (Šiaulių universitetas) – tai Jono Žilinsko bakalauro darbas, kuriame vienišas herojus ilgai klajoja raudonai nutviekstame pasaulyje. Giedrės Kazlauskaitės filmas „The Rooms. Mmpsut“ – tai muzikinis vaizdo klipas (Šiaulių universitetas). Mergina dūmų ir žuvų vandenyno gelmėse suranda septynias juodas tulpes ir bando sugauti ištirpstantį miražą. Filmas „The Beauty. Mmpsuf“ – tai muzikinis vaizdo klipas (Šiaulių universitetas), kurį sukūrė Jonas Žilinskas. Kvadratinių formų žmogutis kopia į aukšto kalno viršūnę, kuris beveik siekia mėnulį ir kur netoliese skraido kosminis palydovas. Linos Jakubauskaitės ir Austėjos Bankauskaitės filmas „The Sailors. Mmpsuf“ – tai dar vienas tos pačios muzikinės grupės vaizdo klipas (Šiaulių universitetas). Jūreivis rašo laiškus, kuriuos sudeda į butelius ir pasiunčia juos jūros bangų paštu. Vytauto Uldukio filmas „Human – un – Kind. Mmpsuf“ – muzikinis vaizdo klipas (Šiaulių universitetas) apie pūkuotą žmogutį, kuris medžioja žvėrį, užsikasa lapais ir riešutų kevalais. Giedrės Kazlauskaitės filmas-muzikinis klipas „Įsivaizduoti“ pasakoja apie baltą vyrą baltame kambaryje, kuriam, žiūrint į nuotrauką ant sienos sugrįžta gyvenimo prisiminimai (Šiaulių universitetas). Animacinis filmas „Puikiojo princo beieškant“ – tai bendras EHU Universiteto (LitPro) ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų filmas, sukurtas kūrybinių dirbtuvių metu. Filmas susideda iš daugelio trumpų siužetų ir sukurtas siluetinės animacijos technika, darbas skirtas Lottos Reiniger 115-ųjų gimimo metinių paminėjimui.

Profesionalų filmų programos dalyje išvysite V. Malčiaus filmą „Kasnakt“, kuriame siurrealistinių nakties fonų aplinkoje atgyja E. Muybridge (Eduardo Meibridžo) fotografijų veikėjai. Režisierė Nijolė Valadkevičiūtė filme „Moon moving slowly“ atgaivina skulptoriaus Mircea Bochis skulptūras. Akmeninė moteris ir akmeninis vyras prie pikniko laužo kepa grybus, atlieka simbolinius veiksmus ir ritualinius šokius. Animaciniame filme „Taraso Ševčenkos gyvos eilės“ režisieriai Jūratė Leikaitė ir Valentas Aškinis pasakoja apie ukrainiečių poeto ir dailininko T. Ševčenkos kūrybą, pristato jo tapybos ir grafikos darbus, vizualizuoja kai kurias jo poemas ir animuoja autentiškus rankraščius, kurių paraštės iliustruotos paties poeto. Nerijaus Kanišausko filmas „Bimas“ – tai mažo šuns Bimo ir senosios Danutės istorija.

Lietuvių animacijos programa skirta suaugusiam žiūrovui.

Daugiau informacijos: http://kinosajunga.lt/lt/kinoklubas/filmas/329

 

Komentarai