fbpx
Festivaliai, Naujienos

Tarptautinis Šoblės kino festivalis sugrįžta aštuntą kartą

Šoblės kino festivalis

Aštuntasis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų iniciatyva organizuojamas Tarptautinis Šoblės kino festivalis vyks 2018 m. kovo 7–9 d.

Šių metų festivalio šūkis – „Parodyk ir sudegink“. Ši tema kviečia kūrėjus atsiverti – parodyti savo vidinį pasaulį, papasakoti paslaptis, atsistoti prieš žiūrovą akis į akį, parodyti tai, ką iš karto po premjeros norėtųsi sudeginti ir niekada prie to nebegrįžti. Šių metų tema kviečia į „apsivalymą” per kiną. Kviečiame traukti apdulkėjusias kino juostas iš savo stalčių bei patikėti savimi, parodyti ir atsiverti.

Šiemet „Šoblės kino festivalyje“ bus pristatomos dvi konkursinės programos: dokumentinių/eksperimentinių filmų programa „Kokia tavo paslaptis?“ bei vaidybinių/animacinių „Surask mane. Surask save“.  Tris dienas vyksiančiame renginyje bus parodyta daugiau nei 490 minučių  trumpametražių filmų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių, kino mokyklų.

Festivalio lankytojų laukia net 8 programos. Be jau minėtų konkursinių programų bus rodomi ir CILECT kino mokyklų tinklo filmai, prisiminsime Henriko Šablevičiaus kūrybinius ir metodinius darbus, kurie vienokia ar kitokia forma tebeveikia mūsų studentišką gyvenimą daugiau nei 20 metų.

„Šių metų filmai nebijo kalbėti. Gal kalba kartais kreiva, užmirštamas koks kablelis ar taškas, bet viskas suprantama ir svarbiausia – veikia.  Esminiai įvykiai padarę didelę įtaką gyvenimui savaip transformuojami ir perteikiami režisierių vizijose. Nuoširdumas buvo didžiausias kriterijus atrenkant filmus, tikiuosi, pavyko,“ – šypsosi programos koordinatorius Klementas Davidavičius.

K. Davidavičius pažymi: „Tai pirmų kartų festivalis. Šiais metais į festivalio organizavimą įsitraukė ne tik režisieriai, bet ir kino kritikai, dramaturgai bei prodiuseriai. Tai erdvė kurti ir nebijoti suklysti, mokytis ir atrasti. Panašų pojūtį bandėme sukurti ir festivalio dalyviams, tad pro pirštus nepraleidome ir filmų nepatekusių į konkursinę programą. Jiems skirtos dvi „Per plauką“ peržiūros.“

FESTIVALIO PROGRAMĄ GALITE RASTI ČIA (http://soble.filmtv.lmta.lt)

Šiais metais festivalis ypatingą svečią – Krzysztofą Zanussi. Kovo 9 d. 14 val. režisierius ves paskaitą „Kas mums patinka ekrane ir kodėl?“.

Krzysztof Zanussi yra garsus lenkų kino kūrėjas, teatro režisierius, prodiuseris bei scenaristas. Jo geriausiai žinomi filmai: „Apšvietimas“ (1973), „Inventorius“ (1989), „Gyvenimas – mirtina lytiniu keliu plintanti liga“ (2000) ir „Papildas“ (2002). Kanų kino festivalyje filmas „Pastovus veiksnys“ (1980) pelnė komisijos ir žiuri apdovanojimus. Šiuo metu Krzysztof Zanussi dėsto Varšuvos kino mokykloje, Lenkijoje.

Keistas festivalio pavadinimas atsirado taip pagerbiant LMTA kino ir televizijos katedros įkūrėją ir vieną iškiliausių lietuvių dokumentalistų Henriką Šablevičių. Šoble jį vadino studentai, kolegos bei visa kino bendruomenė. Paskatinti režisierių Giedrės Beinoriūtės ir Ramūno Greičiaus, dar prieš aštuonerius metus, tuometiniai pirmakursiai Marija Kavtaradzė, Marija Stonytė, Armas Rudaitis, Kamilė Milašiūtė ir kiti, sumanė pasidalinti savo mėgstamais filmais ir taip kiekvieną pirmadienio vakarą pristatyti po naują filmą. Tiesa, pirmaisiais metais filmus pristatinėdavo dėstytojai, tačiau ilgai netrukus, projektorių ir ekraną perėmė ir studentų seansai. Taigi idėja dalintis geru kinu išaugo į bendruomenę, prie kurios prisijungia vis daugiau, nors mažytę sinefilo gyslelę turintys žiūrovai.

Komentarai