fbpx
Naujienos

Tarptautinis studentų filmų festivalis pristatys Lietuvos ir Europos kino mokyklų darbus

SKF
Šoblės kino festivalis
LMTA archyvas

Jau trečiąjį kartą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) kino studentų organizuojamas Šoblės kino festivalis šiemet džiugins trumpametražių filmų peržiūromis, susitikimais su jų autoriais, dramaturgų ir aktorių pasirodymais, diskusijomis apie filmus, parodomis bei „dūzgėmis“ po renginių.

Šoblės kino festivalis vyks vasario 28–kovo 1 dienomis LMTA IV (Sluškų) rūmuose Kosciuškos g. 10, Vilniuje.

Šis tarp kinomanų jau spėjęs išgarsėti renginys suteikia šansą visiems besidomintiems kino menu pamatyti naujausius Akademijos Kino ir televizijos katedros studentų darbus. Festivalio pavadinimą inspiravo šios katedros įkūrėjo, kino režisieriaus Henriko Šablevičiaus (1930–2004), draugiškai kolegų ir studentų vadinto Šoble, atminimas. 2012 m. festivalis tapo tarptautinis.

„Kai vyksta Šoblės kino festivalis, nieko daugiau neveikiu, tik stebiuosi studentų kūrybiniu išradingumu. Šis festivalis – tai unikali galimybė pamatyti tai, ko nepamatysi niekur kitur, išgirsti scenarijų skaitymus, kurie galbūt niekad ir nepavirs filmais, pamatyti darbo su aktoriais pratybas, būsimų kino aktorių pasirodymus“, – pasakoja LMTA Kino ir televizijos katedros dėstytoja, Šoblės kino klubo kuratorė doc. Giedrė Beinoriūtė.

„Paauginęs raumenis“, festivalis šiemet pristatys ne tik LMTA ar Pabaltijo studentų darbus, bet ir filmus iš daugelio Europos kino mokyklų, taip pat pirmuosius LMTA dėstytojų Audriaus Stonio ir Giedrės Beinoriūtės žingsnius kine.

Festivalyje bus rodomi filmai iš Prahos, Maskvos, Lodzės, Helsinkio, Talino ir kitų Europos kino mokyklų, Slovakijos kino studentai savo filmus pristatys asmeniškai.

Pirmąją festivalio dieną laukia LMTA filmų peržiūra. Bus renkami geriausi kino kūrėjai septyniose nominacijose: geriausias režisierius, operatorius, dramaturgas ir kt. Antrąją festivalio dieną – užsienio filmų programa.

Tarp seansų žiūrovai galės diskutuoti su filmų autoriais.

Daugiau informacijos: www.soble.lt

LMTA informacija

 

Komentarai