fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

„The Holly Mountain“ režisierius A. Jodorowsky po 23 metų sugrįžta su nauju filmu

The Dance Of Reality

Kultinio filmo „Šventasis Kalnas“ („The Holly Mountain“) režisierius Alejandro Jodorowsky po 23 metų tylos sugrįžta su nauju darbu „The Dance Of Reality“. Filmas buvo rodomas paraleliai su Kanų kino festivaliu vykusios „Dvi režisierių savaitės“ („Directors’ Fortnight“) programos metu.

Paskutinis A. Jodorowsky filmas „The Rainbow Thief“  pasirodė 1990-aisias, o labiausiai menininką išgarsino kultinis filmas „Šventasis Kalnas“ („The Holly Mountain“, 1973). Be jo režisierius taip pat sukūrė tokius filmus kaip „El topo“ 1970,  „Tusk“ (1980), „Santa sangre“ (1989).

„The Dance Of Reality“ – tai beveik biografinis filmas apie 84 metų režisieriaus vaikystę, kuri buvo praleista Čilės dykumoje. Jaunąjį Alejandro vaidina aktorius Jeremias Herskowitsas, o senąjį – pats režisierius. Jodorowsky komunistą tėvą vaidina Jodorowsky sūnus Brontis Jodorowsky. Alejandro motiną – aktorė  Pamela Flores. „The Dance Of Reality“ – (kaip ir galima tikėtis iš Jodorowsky filmų) siurealistinis sapnas, pilnas simbolių, gražių ikoninių vaizdų ir mitologijos. Filmas sukurtas pagal Jodorowsky autobiografinę knygą tuo pačiu pavadinimu.

Kaip teigė pats režisierius, kurdamas „The Dance Of Reality“ jis norėjo prarasti dalį savo pinigų. Filme taip pat vaidina režisieriaus sūnus Adanas ir Axelis Jodorowsky.

Be „The Dance Of Reality“, „Directors’ Fortnight“ programos metu  taip pat buvo pristatytas Franko Pavicho dokumentinis filmas „Jodorowsky’s Dune“, kuriame pasakojama istorija apie nesėkmingą A. Jodorowsky bandymą 1975-aisis į kino ekranus perkelti Franko Herberto novelę „Dune“. Salvadoras Dali, „Pink Floyd“ ir H.R. Giger – tai tik keletas vardų, kurie turėjo pasirodyti  Jodorowsky filme. Ši Franko Herberto knyga 1984 metais į kino ekranus buvo perkelta režisieriaus Davido Lyncho.

„The Dance Of Reality“ plačiuosius kino ekranus pasieks liepos 10 dieną.

 

Komentarai