fbpx
Naujienos

Tikrais faktais paremta S. Spielbergo drama „Valstybės paslaptis“ atskleis slaptus dokumentus ir JAV prezidentų veidmainiavimą

Kadras iš filmo „Valstybės paslaptis“
„CLINIC 212“ archyvas

Sausio pabaigoje kino teatruose sulauksime ypatingos premjeros – didžiuosius ekranus pasieks naujausia Steveno Spielbergo juosta „Valstybės paslaptis“. Biografinės, tikrais faktais paremtos istorinės dramos, kuri jau gavo net šešias „Auksinių gaublių“ nominacijas ir, spėjama, taps rimtu pretendentu į ne vieną „Oskarą“, pagrindinėmis žvaigždėmis tapo Meryl Streep bei Tomas Hanksas. „Ši istorija tokia kraują stingdanti, kad geriausia vieta jai – kino teatruose. Gaila, kai tokie jaudinantys dalykai dulka lentynose ir gali būti pamiršti“, – sako S. Spielbergas.

Drama „Valstybės paslaptis“ pasakos istoriją apie laikraščio „The Washington Post“ žurnalistus,  gavusius ypač slaptus dokumentus, įrodančius net keturių JAV prezidentų veidmainiavimą Vietnamo klausimu. Juostos epicentre atsidurs žymusis Votergeito skandalas ir prezidento Ričardo Niksono atsistatydinimas praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

Tuometinė laikraščio leidėja Katarina Greham (aktorė M. Streep) ir vyriausias redaktorius Benas Bradlis (akt. T. Hanksas) susiduria su milžinišku vyriausybės atstovų spaudimu, šantažu ir grasinimais, siekiant sustabdyti kontroversiškas publikacijas. „The Post“ straipsniai, parengti nutekėjusių „Pentagono dokumentų“ pagrindu, tapo tikra bomba Amerikos politiniame gyvenime ir amžiams išliko kaip vienas sudėtingiausių ir pavojingiausių epizodų žiniasklaidos laisvės istorijoje.

„Prieš prasidedant filmavimams, drauge su Stevenu, prodiuseriais ir M. Streep nuvykome į „The Washington Post“ redakciją, turėjome ekskursiją. Dabar ten viskas kitaip, redakcija panaši į aukštųjų technologijų avilį. Susipažinome ir bendravome su žmonėmis, kuriems iš tiesų teko dirbti su Benu. Man tai labai padėjo įsijausti į vaidmenį. Supratau, kad B. Bradlis mėgo ne tik savo darbą, bet ir valdžią. Pamačiau, kokia gi ta žurnalistikos virtuvė, ji be galo įdomi, bet sudėtinga. Žurnalistai ir redaktoriai kasdien susiduria su sunkiais apsisprendimais, iššūkiais. Filmas bus nuostabus, spėju, kad jis gali tapti Spielbergo gyvenimo filmu“, – sako T. Hanksas.

Tikrais įvykiais paremta ir jau puikiai kino kritikų įvertinta istorinė drama „Valstybės paslaptis“ – kino teatruose jau nuo sausio 26 dienos.

Filmo anonsas:  

Komentarai