fbpx
Naujienos

Tikrais įvykiais paremtame filme „Kapitonas Phillips“ – Tomo Hankso herojaus ir Somalio piratų akistata

Kadras iš filmo „Kapitonas Phillips“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Kapitonas Phillips“
„ACME Film“ archyvas

Tomo Hankso gerbėjų ir dramatiškų trilerių mėgėjų džiaugsmui lapkričio 22 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliauja tikrais įvykiais paremtas veiksmo filmas „Kapitonas Phillips“ (angl. „Captain Phillips“). Jame žiūrovai galės išvysti 2009-aisiais Indijos vandenyne įvykusį laivo „MV Maersk Alabama“ užgrobimą, kuriam vadovavo Abduwali Muse, vienintelis iš piratų išgyvenęs incidentą ir šiuo metu kalintis už įvykdytą nusikaltimą.

Pagal 2010-aisiais išleistą knygą „A Captain’s Duty: Somali Pirates, Navy SEALs, and Dangerous Days at Sea“ sukurtame filme pasakojama apie pirmąjį amerikiečių krovininį laivą per du šimtus metų, patyrusį Somalio piratų ataką. Pagrindinis kapitono Ričardo Filipso vaidmuo juostoje teko Holivudo žvaigždei Tomui Hanksui.

Šių metų Niujorko kino festivalyje pristatytas „Kapitonas Phillips“ kaip mat sulaukė itin palankių ir aukštų kritikų vertinimų. Portale Imdb.com jam skirtas aukštas 8,1 iš 10-ies balų vertinimas, Metacritic.com – 83 iš 100-o, o Rottentomatoes.com – net 94 iš 100.

Juosta buvo filmuojama 2012-ųjų pavasarį prie Maltos krantų, Viduržemio jūroje. Kūrybinei grupei prireikė net devynių savaičių ant vandens, kad būtų įgyvendinti visi režisieriaus Paulo Greengrasso, išgarsėjusios tokiais filmais kaip „Bornas“, „Žalioji zona“ ir „93-asis reisas“, sumanymai. Filmo „Kapitonas Phillips“ scenos buvo filmuojamas analogiškame „MV Maersk Alabama“ krovininiame laive – „Alexander Maersk“.

Filmo veiksmas prasideda tuo, kad po JAV vėliava plaukusį laivą persekioja jaunų somaliečių piratų greitaeigė valtis. Laiku pastebėjęs ginkluotus jaunuolius kapitonas R.Filipsas spėja paslėpti savo įgulą, tačiau pats yra paimamas į nelaisvę. Jam tenka atlaikyti piratų vadeivos priešiškumą ir mėginti išsisukti iš sudėtingos situacijos stengiantis patirti kuo mažiau fizinių ir moralinių nuostolių. Aišku viena, kad vandenyne besirutuliojantiems įvykiams įtakos turės ne tik asmeninės ambicijos, bet ir daug galingesnės politinės bei ekonominės jėgos.

Tikrais įvykiais paremtas įtemptas veiksmo trileris „Kapitonas Phillips“ su T.Hanksu – Lietuvoje jau nuo lapkričio 22 dienos.

Filmo „Kapitonas Phillips“ anonsas:

„CLINIC 212“ informacija

Komentarai