fbpx
Naujienos

„Tindirindžio“ animacijos kūrybinės dirbtuvės vaikams“ Vilniuje, kino teatre „Pasaka“

Animacinio filmo „Užgavėnės“ kadruotė Festivalio „Tindirindis“ archyvas
Animacinio filmo „Užgavėnės“ kadruotė
Festivalio „Tindirindis“ archyvas


Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ šiemet vyksta Lietuvoje jau vienuoliktą kartą ir pirmą kartą jo metu bus organizuojamos animacinės dirbtuvės vaikams.

Ant ilgų popieriaus juostų ir animacinių knygelių vaikai galės patys suanimuoti katinėlį, princesę, užauginti gėlę arba pastatyti namą. Po dirbtuvėlių vaikai galės išsinešti namo savo nupieštą knygelę, kurioje galės matyti atgijusį personažą. Savo paties animuota knygelė – puiki dovana draugui artėjančių žiemos švenčių arba gimtadienio proga…

Didesnieji kūrybinių dirbtuvių dalyviai pieš personažus ir dekoracijas animaciniam filmui „Sniego ir Šalčio šalis“. Reikia ruoštis žiemos šventėms…

Vaikučiai galės pamatyti, kaip atrodo skirtingų filmų kadruotės ir fonai, nutapyti ant popieriaus, skirtingų filmų eskizai ir pabaigto filmo kadrai. Kaip atrodo celiuloidas, ant kurio buvo piešiami filmai anksčiau, kai Lietuvoje nebuvo kompiuterio. Dalyviai galės paliesti ir pasklaidyti tikras animacinių filmų scenas, nupieštas profesionalių animatorių. Vaikai galės sužinoti, kaip piešiamas judesys.

Užsiėmimus su vaikais praves animacinių filmų kūrėjai Jūratė Leikaitė ir Valentas Aškinis. Jie papasakos, kaip gimsta animacinis filmas. Iš kur scenaristai semiamasi idėjų filmams?

Kas yra filmo scenarijus ir kadruotė? Piešinėliais papasakota istorija ar mažytis komiksas?

Kiek laiko piešiamas vienas filmas? Ar daug žmonių dirba filmo kūrimo procese? Kur mokytis tiems, kurie nori tapti animacinių filmų kūrėjais?

Dirbtuvėlių metu bus pristatyta ką tik išleista animacinių filmų kūrėjos Jūratės Leikaitės knyga „Taip Laima lėmė. Animacinio filmo gimimas“.

Maloniai kviečiame atvykti. 2013 m. lapkričio 24 d. (sekmadienį) 14 val.

 

Festivalis „Tindirindis“ informacija

Komentarai