fbpx
Naujienos, Nepatogus kinas

Toliau nuo centro, arčiau „Nepatogaus kino“ – seansai Vilniaus bendruomenėse

Kadras iš filmo „Kaip skamba tyla“

Spalio 12 d. prasidėjęs vienuoliktasis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ tęs tradiciją į kiną kviesti nuo miesto centro atokiau gyvenančius žiūrovus. Kirtimuose ir Pilaitėje esančiuose bendruomenės ir kultūros centruose bus galima išvysti festivalio filmus ir susitikti su jų režisieriais.

Spalio 16 dieną 19.00 val. festivalio Konkursinėje programoje besivaržantis dokumentinis filmas „Nuošali žemė“ bus rodomas Kirtimų kultūros centre. Filmo centre Velykų sala – antra labiausiai nuo žemyno nutolusi sala pasaulyje, nuo jos iki Čilės – 3601 km. XVIII a. salos gyventojai jau turėjo paklusti kolonistams iš Europos, o pasaulio archeologus, antropologus ir turistus seniai traukia mįslingos salos skulptūros. Jungdama archyvinę bei savo pačios filmuotą medžiagą, režisierė Tiziana Panizza tyrinėja šios salos praeitį ir dabartį, teisingumo sampratą ir jo vykdymą šioje daug sykių kalėjimu virtusioje saloje.

Kadras iš filmo „Nėra kur slėptis“

Spalio 18 dieną 19.00 val. vyksiantį kito Konkursinės programos filmo „Nėra kur slėptis“ seansą pristatys šio filmo režisierius Zaradashtas Ahmedas. „Nėra kur slėptis“ („Nowhere to Hide“, 2016 m.) suteikia retą betarpį žvilgsnį į paprastų žmonių pastangas išgyventi vienoje pavojingiausių Irako teritorijų. Viename iš pavojingiausių Irako regionų gyvenantys žmonės kasdien tampa karinių išpuolių aukomis. Praradę šeimos narius ar sveikatą, jie ir toliau bando pragyventi. Noris Sharifas, filmo pasakotojas net ir matydamas tiek skausmo, išlieka optimistiškas ir džiaugiasi galėdamas padėti aplinkiniams. Tačiau metams bėgant jo šalyje kyla nauji neramumai, į ligoninės priimamąjį atkeliauja vis daugiau sužeistųjų, situacija pamažu tik blogėja. Kai jo gimtąjį miestą okupuoja vadinamoji „Islamo valstybė“, Noris su šeima leidžiasi ieškoti saugaus prieglobsčio.

„Svarbu, kad toks festivalis, kaip „Nepatogus kinas“ išeitų iš tradicinio kino teatro formato ir pasiektų tokias bendruomenių susibūrimo vietas, kaip Kirtimų kultūros centras. Gali atrodyti, jog tai kas vyksta Velykų saloje ar Irako „mirties trikampyje“ yra tolima ir nepažįstama, bet iš tiesų filmai kalba universaliomis, tarpžmogiškomis temomis. Džiaugiamės galėdami su savo bendruomene pasidalinti filmais, nagrinėjančiais tokius svarbius klausimus ir tai darančius gražia, įdomia forma.“- teigė Ona Kotryna Dikavičiūtė, Kirtimų kultūros centro kultūros projektų kordinatorė.

Kadras iš filmo „Nuošali žemė“

Spalio 19 d. 19.00 val. Pilaitėje įsikūrusiose meno dirbtuvėse ir visuomenės traukos centre „Beepart“  bus rodomas lygiateisiškumo temai skirtos programos „Kokia tavo istorija“ filmas „Kaip skamba tyla“. Pagrindinis filmo veikėjas devynmetis Luka gyvena ir mokosi neprigirdinčiųjų mokykloje. Luka turi svajonę šokti, slapčia jis stebi šokančius bičiulius ir nedrįsta prisijungti. Vieną dieną, mokytoja pastebi Lukos aistrą ir padeda berniukui žengti lemtingą žingsnį. Kad ir kaip jam būtų sunku pajusti ritmą ir suprasti muziką, jis niekuomet nepasiduoda. Kiekvienas turi svajonę, tačiau jos siekti, kuomet niekas tavimi netiki, tenka tik nedaugeliui ir Luka tam pasiryžęs.

Festivalio „Nepatogus kinas“ seansus miesto bendruomenėse iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Filmo „Nuošali žemė“ anonsas:

Filmo „Nėra kur slėpti“ anonsas:

Filmo „Kaip skamba tyla“ anonsas:

Komentarai