fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai

Top 7. Filmai afrodiziakai

Kadras iš filmo „Kambarys Romoje“ Šaltinis - gom.ge
Kadras iš filmo „Kambarys Romoje“ Šaltinis - gom.ge
Kadras iš filmo „Kambarys Romoje“
Šaltinis – gom.ge

Spaudžia šaltukas. Taip. Orų stebėtojai ir šamanai sako, kad šiek tiek atšils. Na ir? Vis tiek bent jau iki kovo 1 d. visuomet jausimės šiek tiek sušalę. Tiesiog taip yra. Tad šį kartą pagalvojome, kad šilčiausia – namie, lovoje. O kas ten mus privers pasilikti? Manome, kad filmai afrodiziakai.

1. „Plačiai užmerktos akys“ (Eyes Wide Shut), 1999 m., rež. Stanley Kubrick

Pradedame su tamsiu, rafinuotu, gąsdinančiu, erzinančiu, gal šiek tiek ištemptu, tačiau tikrai erotišku, vienu iš Stanley Kubricko šedevrų. Juk nieko nėra labiau jaudinančio nei nežinoma tapatybė, po kaukėmis paslėpti veidai, balti it pieno puta jaunų merginų kūnai, geidžiančios akys ir už nugaros jaučiamas nesaugumas. Ech…

2. „Kambarys Romoje“ (Room in Rome), 2010 m., rež. Julio Medem

Tai labai švelnus, intymus ir erotiškas pasakojimas apie neseniai susipažinusias moteris. O gal greičiau viena kitą pažįstančias prisilietimais? Jų susitikimas – vienas atsitiktinumas. Tai, kas vyksta tame kambaryje, yra labai žmogiška, suprantama, tačiau ne kiekvienam pasiekiama.

3. „Keli ir Viktoras“ (Kelly + Victor), 2012 m., rež. Kieran Evans

Šioje juostoje yra nemažai erotinių scenų, įkaitinančios aistros. Tačiau, perspėju, šis filmas tik iš pažiūros „apie tai“. Čia įdomiai atskleidžiamos prisirišimo, pasiaukojimo ir manijos temos. Gero ir neliūdinančio žiūrėjimo!

4. „Pianinas“ (The Piano), 1993 m., rež. Jane Campion

Jane Campion yra drąsi režisierė, kuri moka nebanaliai perteikti moters vidinį pasaulį. Rodo ją ne kaip rožinį monstrą, o kaip įvairiaspalvę, trokštančią, ieškančią, erotinę būtybę. Šiame filme jaudina ir kartais erzina trumpi pagrindinių veikėjų prisilietimai. Tu žinai, kad jie geidžia vienas kito, ir lauki: „Na, kada, kada, kada?“ Tai tikrai geras filmas, kuris tiktų įvairiems topams. Šį kartą atkreipiame dėmesį būtent į erotišką šios juostos dalį.

5. „Intymumas“ (Intymacy), 2011 m., rež. Patrice Chéreau

Seksas įvardinamas skirtingai: meilės išraišką, gyvuliškų troškimų patenkinimas, gėda, žaizda, tai, ko reikėtų gėdytis ir t.t. Šiame filme seksas – būdas išsilaisvinti, pabėgti nuo problemų. Bet visi žinome, kad ilgai bėgti nepavyks. Vis tiek reikės sustoti ir įkvėpti tos nemalonios realybės. Tada ir prasideda problemos.

6. „Malena“ (Malena), 2000 m., rež. Giuseppe Tornatore

Tikriausiai užtektų pasakyti Monica Bellucci ir strimgalviais lėktumėte žiūrėti šio filmo. „Malena“ – labai erotiška, priverčianti širdį plakti greičiau juosta. Nieko nėra intymesnio ir labiau jaudinančio nei savo identiteto, seksualumo suvokimas ir atradimas, tiesa?

7. „Naktinis portjė“ (The Night Porter), 1974 m., rež. Liliana Cavani

Savu laiku šis filmas buvo konfiskuotas policijos, jo kūrėjai paduoti į aukščiausiąjį Milano teismą. Kodėl? Tai labai įdomi ir, galų gale, pripažinta tikrai gera juosta. Čia jaudina ir įaudrina ne tik erotika, bet ir pasirinkta tema – nacizmas, aukos ir budelis. Įsivaizduokite, kas būtų, jei savo skriaudiką galėtumėte susitikti po keliolikos metų, kuomet laikai pasikeitę. Ką darytumėte? Atsidurtumėte jo lovoje ar ne? Neskubėkite taip greit atsakyti.

Kaip visada laukiame pasiūlymų agne@kinfo.lt

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.