fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai

Top 7. Filmai antidepresantai

Kadras iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ Šaltinis - fanaru.com
Kadras iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ Šaltinis - fanaru.com
Kadras iš filmo „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“
Šaltinis – fanaru.com

Bloga nuotaika smoga stipriausiai. Bandykite nuo to apsisaugoti žiūrėdami filmus.

1. „Dar kartą, iš naujo“ (Begin Again), 2014 m., rež. John Carney

Tai filmas apie atsitiktinumą, sėkmės paieškas, išdavystę, meilę, tikėjimą, savo tikslo siekimą. Na, apie viską, kas vyksta tavo ir mano gyvenime. Tai paprastas, šiltas filmas liūdno sekmadienio popietei.
Patariame vartoti kartu su karštos arbatos puodeliu.

2. „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ (The Secret Life of Walter Mitty), 2013 m., rež. Ben Stiller

Siūlome pažiūrėti būtent šią filmo versią dėl to, kad ji ir ne tik įspūdingesnė, bet spalvingesnė, ir kaip tik tinkanti būtent šios savaitės topui. Tai pasakojimas apie labai daug svajojantį, bet mažai darantį korporacijos sraigtelį Volterį. Visi žinome, kad gyvenimas visada priverčia išeiti iš savo komforto zonos. Tik klausimas, ar mes išdrįstame. Pasižiūrėkite ir suprasite, ar verta. Tai labai nuotaikingas, įkvepiantis, viltingas filmas. Galite vartoti ir daugiau nei vieną kartą.

3. „Ačiū, gal galima dar“ (HappyThankYouMorePleas), 2010 m., rež. Josh Radnor

Ką reiškia mylėti ir būti mylimam? Pavyzdžiui, dabar nesijaučiate mylimas. Bet tai nereiškia, kad taip pat jausitės rytoj. Visi sako, kad reikia pirmiausia pradėti mylėti save… O, kad tai būtų taip lengva. Šiame filme ir bandoma atsakyti į mano užduotą klausimą. Trys pagrindinės istorijos: nušvitimą ir vidinę ramybę atradusi mergina, pora, kuri tai skiriasi, tai taikosi, ir geradaris vyrukas. Visi jie – herojai, kurių mes nekenčiame, kai apninka bloga nuotaika. Bet nepykite, pažiūrėkite, tikiu, kad tai padės nusišypsoti.
Patariama vartoti saikingai.

4. „Neliečiamieji“ (Intouchables), 2013 m., rež. Olivier Nakache, Eric Toledano

Tai vienas iš stipriausių šiandien mūsų siūlomų antidepresantų. Manote, kad Jums blogai? Nusiraminkite, būna blogiau, ir milijonierius Filipas Jums tai įrodys. Tikra, bet taip pat ir puikiai suvaidinta istorija apie neteisybę, pyktį ir, galų gale, susitaikymą. Ai… ir apie draugystę.
Šio vaisto vartojimui nurodymų neturime.

5. „Aleksandro baisi, negera, labai bloga diena“ (Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day), 2014 m., rež. Miguel Arteta

Visiems taip būna. Tikriausiai net šiandien gali būti tokia diena. Tai tikrai lietuviškam žiūrovui skirtas filmas. Kodėl? Juk taip gera žiūrėti, kaip kitiems nesiseka, ar ne tiesa? M? Nuotaikinga, pilna baisių gyvenimiškų akimirkų istorija apie tikrai nesėkmingą dieną. Bet atsiminkite, kai negalite pakeisti situacijos, keiskite požiūrį į ją.

6. „Ernestas ir Selestina“ (Ernest & Celestine), 2012 m., rež. Stéphane Aubier ir kt.

Nesvarbu, kiek Jums metų, bet animacija visuomet bus tai, kas nuramina, priverčia nusišypsoti ir pasijausti tuo saugiai besijaučiančiu vaiku. „Ernestas ir Selestina“ – animacinė juosta apie svarbiausią ir daugelį negandų padedantį išspręsti stebuklą, dovaną ir per visą gyvenimą kuriamą darbą – draugystę.
Vartokite kartu su draugu.

7. „Amelija iš Monmartro“ (Amelie from Montmartre), 2001 m., rež. Jean-Pierre Jeunet

Ir baigiame pačiu stipriausiu antidepresantu. Šio filmo pristatinėti nereikia. Tiesiog žiūrėkite ir mokykitės: paprastumo, meilės gyvenimui, aplinkai ir žmonėms.

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.