fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai, Veiksmo filmai

Top 7. Filmai apie gangsterius

Kadras iš filmo „Mažasis Cezaris“ Šaltinis - scottfeinberg.com
Kadras iš filmo „Mažasis Cezaris“ Šaltinis - scottfeinberg.com
Kadras iš filmo „Mažasis Cezaris“
Šaltinis – scottfeinberg.com

Blogi vyrai. Kartais ir moterys, bet dažniausiai jos būna arba per daug saldžiai moteriškos ir bejėgės, arba per daug prisiuosčiusios kokaino, bet… gražios. Šiandien einame į pavojingą zoną, kur mus bet kur ir bet kada gali nušauti. Tačiau nepaisyti įstatymo yra taip…. (baikite patys).

1. „Dikas Treisis“ (Dick Tracy), 1990 m., rež. Warren Beatty

Pradedame topą su Dicku. Dažnai girdimas vardas, taip iš karto ir pranašauja, kad laukia švarūs, išlyginti kostiumai, plačiakraštės skrybėlės, užkimę balsai, daug cigarečių ir susišaudymų. Šis filmas – ne kitoks. Čia daug aistros, piktų vyrų ir Madonnos. Puikus gangsteriškas trejetukas.

2. „Triukšmingas dvidešimtas amžius“ (The Roaring Twenties), 1993 m., rež. Raoul Walsh

Kaip gi gangsteriški filmai be Humphrey Bogarto? „Neįmanoma!“ – atsakysite. Ir mes su Jumis sutiksime. Sutiks ir Jeanas-Lucas Godardas. Jei nesuprantate, pasižiūrėkite filmą „Iki paskutinio atodūsio“. Tai vyras. Tai ikona. Tai labai geras aktorius. Na, ir filmas neblogas. Netgi geras.

3. „Visuomenės priešas“ (The Public Enemy), 1931 m., rež. William Wellman

Vėlgi – viskas pagal tą patį scenarijų: daug trokštantis vyras, kuris pakelia ranką ir prieš neaiškių ketinimų ir gyvenimo planų turinčią, visada šalia jo prisiglaudusią blondinę. Bet viskas niekada nėra taip paprasta, kaip rašoma, sakoma ar rodoma. Tai must see filmas tiems, kurie domisi klasikiniais „gangsteriškais“ filmais. Ir taškas.

4. „Žmogus su randu“ (Scarface), 1983 m., rež. Brian De Palma

Juosta, kurią reikia pamatyti, kad po to nebūtų gėda dalyvauti „intelektualų“ pokalbiuose. Suprantate? Na ne… tai nėra popsinis filmas. Tai geras filmas. Labai stipri vaidyba. Bet kartais, atrodo, jį žiūrime ne dėl to „gerumo“, o dėl to, kad reikia pamatyti, nes „kaip gi galima nepamatyti TOKIO filmo“. Tad atsiloškite, įsijunkite šį filmą ir žiūrėkite be jokių išankstinių nuostatų. Kova su vidiniais ir išoriniais demonais, meilė ir, žinoma, stebuklingieji baltieji milteliai išves iš proto ne tik pagrindinį herojų, bet ir jus.

P. S. Apie šį filmą visai smagiai dainuoja „The lonely island“ vyrukai.

5. „Atgimimas“ (The Regeneration), 1915 m., rež. Raoul Walsh

Šis filmas laikomas pirmuoju apie tuos, kurie nebijo nusižengti įstatymui – gangsterius. Juk reikia pamatyti, nuo ko prasidėjo visi tie stereotipai, taip? Beje, taip pat siūlome pažiūrėti ir kitą, taip pat kartais gangsteriško žanro pradininku vadinamą režisierių Josefo von Sternbergo ir Arthuro Rossono darbą „Požemis“ (Underworld, 1927).

6. „Kulkos ar balsavimai“ (Bullets or Ballots), 1936 m., rež. William Keighley

Tai pirmasis filmas, kuriame to laikotarpio kiečiausi aktoriai Edwardas G. Robinsonas ir Humphrey Bogartas vaidino kartu (vėliau sekė dar keturi filmai). Puiki aktorių bendro darbo dinamika, detektyvinė ir gangsteriška istorija.

7. „Mažasis Cezaris“ (Little Caesar), 1931 m., rež. Mervyn LeRoy

Tai ne pasakojimas apie piceriją. Tai vadinamosios Holivudo „prieš kodą“ eros filmas (Motion Picture Production Code, 1934 m.). Todėl galite tikėtis, kad čia pamatysite visko – ir bučinių, ir smurto, ir įstatymų nepaisymo, ir juodaodžių (ką draudė minėtasis kodeksas), bet… ar tai tiesa? Pasižiūrėkite patys.

Pykšt pykšt, bang bang ir baigėsi TOP 7 filmai apie gangsterius. Skaitytojai Laurai dėkojame už pasiūlytą temą. Kitų Jūsų siūlymų laukiame el. paštu agne@kinfo.lt

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.