fbpx
Geri filmai, Naujienos, Topai

Top 7. Filmai, pralinksminsiantys karantino sąlygomis

Namų kino platformose – galybė filmų, tačiau juk norisi kažko, kas tiktų esant dabartinei padėčiai, bei taip pat ir pralinksmintų, o ne slėgtų.
Tad atrinkome jums 7 tam labiausiai tinkamus filmus:

1. Tony Erdmann

Nors Kanų kino festivalyje „Tonis Erdmanas“ liko be konkursinės programos apdovanojimų, tačiau filmą pamatyti tikrai verta ir pasijuokti iš to, dėl ko skauda.

ŽIŪRĖTI

2. Shaun of the dead

Mieste išmirusiai tuščia? Šono miestelyje taip pat – tik ten netikėtai prasidėjo zombių apokalipsė. Kartu su savo draugais ir artimaisiais šioje kultinėje veiksmo komedijoje jis imasi visko, kad išgyventų. Tarp priemonių – ir zombių talžymas beisbolo lazdomis, grojant Queenų „Don‘t Stop me Now“.

ŽIŪRĖTI

3. The Terminal

Kiek nemažai mūsų strigo ar vis dar stringa oro uostuose, bandydami parvykti namo. Nugalėjus vargus galima pasižiūrėti ir į Niujorko oro uoste užstrigusį Viktorą (ir perduoti sveikatingiausius linkėjimus besigydančiam Tomui Hanksui), kurio pasas baigė galioti, tačiau nepaisant 9 mėnesių vizito, jam sekėsi neblogai ir laiką jis leido net visai smagiai.

ŽIŪRĖTI

4. YES MAN

 

Komedija su Jimu Carrey. Istorija pagal pasaulinį Danny Wallace bestselerį. Apie žmogų, kuris nutaria vieną dieną visiems ir visada sakyti „taip“, kuris nustoja bėgti nuo gyvenimo ir žmonių, o visa širdimi jiems atsiduoda…Kai kada tai tampa tiesiog beprotiška!

ŽIŪRĖTI

5. The Big Short

Vykstant ekonominiams neramumams, galima pažvelgti į jau praėjusias ir galiausiai pažabotas krizes. 2007-ųjų įvykius prisimena daugelis, tačiau kas ją sukėlė ir kas jos metu pralobo – tą parodo Adam McKay tikrais faktais paremtoje, labai smagiai pastatytoje istorijoje.

ŽIŪRĖTI

6. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Dar vienas Adamo McKay filmas – tik šį kartą ne apie finansus, o 7 dešimtmetį ir laidų vedėjus. Veidus, kurie dažno ekranuose turėtų skleisti užtikrintumą ir žinias (išeina kaip išeina), režisierius pristato šioje linksmoje komedijoje su Willu Ferrellu.

ŽIŪRĖTI

7. Kiki‘s Delivery Service

Ir galiausiai – kaip patogu užsisakyti maistą į namus, ar ne? Šioje juostoje ragana Kiki ir jos juodas katinas Jiji siuntinius pristato ant šluotos. Ne visai komedija, bet šiltas ir gražus japoniškas anime, tinkamas peržiūrai tiek vienam, tiek su visa šeima.

ŽIŪRĖTI

Komentarai
Domiuosi politika ir žmogaus teisėmis, todėl nenuostabu, kad būtent šių aspektų pirmiausia ir ieškau žiūrimuose filmuose. Net ir ne visuomet užsimindamas tiesiogiai, kinas, nori nenori, plėtoja tam tikrą problematiką ir jos diskursą vien paties paminėjimo, vaizdavimo faktu. Kad ir kokie fantastiški ir neįtikėtini bebūtų, filmai kalba apie tas pačias realaus pasaulio problemas. Tik nenuspėjama tampa riba: kas kam daro įtaką – realybė kinui ar kinas realybei. Prieš maždaug šimtą metų pirmas bučinys kino ekranuose sukėlė pasipiktinimą dėl atvirumo. Normos pakito, tačiau atsirado kiti nepatogumai, apie kuriuos kalbėti privalo ir kinas. Suvokimas keičiasi, scenos atvirėja, o aš žiūriu filmus ir noriu pasidalinti savo apžvalgomis su Tavimi. Tai nereiškia, kad visur reikėtų tikėtis politinio aspekto. Kartais filmas tam nepasiduoda, o kartais norisi ko nors lengvo prie puodelio kavos.