fbpx
Geri filmai, Skaitomiausi, Topai

Top 7. TOS vienos scenos filmai

Kadras iš filmo „Esminis Instinktas“ Šaltinis - imgkid.com
Kadras iš filmo „Esminis Instinktas“
Šaltinis – imgkid.com

Žiūrėsime filmus, kurie įstringa į atmintį nebūtinai dėl gero siužeto, aktorių, siužeto įtampos ar garso takelio. Kartais filmuose yra viena scena, kuri priverčia tavo širdį plakti greičiau, įkvėpimai darosi vis gilesni ir sunkesni, šiek tiek pradeda svaigti galva ir burnoje kaupiasi seilės. Po kiek laiko darosi net šiek tiek gėda, kad esi verčiamas stebėti tokią intymią sceną, todėl kartais pradedi keistai dairytos po kino salę. Dar po kiek laiko sukryžiuoji kojas. Ne už kalnų įvyks visų namų šeimininkių slapto draugo duše premjera – knygos „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (50 Shades of Grey) filmo premjera. Jis taikosi save vadinti pačiu erotiškiausiu, elektriškiausiu ir labiausiai įaudrinančiu. Na… konkurentų pilna, tad pažiūrėsime, kaip jam pasiseks.

1. „Esminis Instinktas“ (Basic Instinct), 1992 m., rež. Paul Verhoeven

Pradedame su visiems gerai pažįstamu ir tik su panelės Sharone Stone tarpukoju daugeliui susijusi filmu. Bet be tos lemtingosios tardymo scenos, juostoje paslėpta tiksinti ir intensyvi seksualumo bomba (taip, negalėjome nepanaudoti šio kliše tapusio palyginimo), kurią viso filmo metu, bet vienoje scenoje labiausiai sprogdina Michaelis Douglasas ir Sharone Stone.

2. „Adelės gyvenimas“ (La Vie D‘Adele), 2013 m., rež. Abdellatif Kechiche

Kai pažiūrėsite šį filmą, galėsime padiskutuoti, kuri scena būtent Jums buvo TA. Bet šį kartą, leiskite pranešti, kad pirmoji merginų kūnų susiliejimo scena – !!! Filme režisierius žaidžia ne tik su tuo, kad kažko laukiančiai auditorijai neparodo nieko: jokių patyčių, sunkumų ar dar kitų stereotipinių dalykų. Viskas paprasta: branda, santykiai, jų problemos. Kodėl? Nes mes visi tokie patys žmonės su tomis pačiomis problemomis. Taip pat ponas A. Kechiche žaidžia ir su sekso scenomis, jas ištęsdamas tiek, kad žiūrovas gali spėti pereiti visas fazes nuo susidomėjimo iki nuobodulio.

3. „Kurpotas kalnas“ (Brokeback Mountain), 2005 m., rež. Ang Lee

Negalime būti seksistais, todėl dėmesį skirkime ir vyrukams. Palapinės scena šiame filme ne tik erotiška, bet ir ganėtinai psichologizuota. Ji ir kažkuo liūdna. Žinote tą jausmą, kai džiaugiesi kažkieno laime, bet kartu jau lauki ir ateinančių sunkumų.

4. „Žiaurūs žaidimai“ (Cruel Intentions), 1999 m., rež. Roger Kumble

Visas šis filmas įkrautas seksualumu. Nuo Ryano Phillippe jaunystės iki Sarahos Michelle Gellar ir Selmos Blair bučinio pamokos. Bet viena scena čia itin intymi, jautri ir nuoširdi: pirmoji naktis. Na, kam gi ji būna stebuklinga ir kaip „iš filmų“? Tik filmuose ir būna ir būtent šioje juostoje.

5. „Sekretorė“ (Secretary), 2002 m., rež. Steven Shainberg

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ gali vadinti išskirtiniu ir originaliu filmu apie BDSM pomėgius. Cha! Nusijuoks sekretorė. Tai plekšnojimų, įtemptų raumenų ir seksualumo prifarširuota šiokia tokia komedija. Turinys gal ir nėra ypatingas (iš psichiatrinės pabėgusi mergina pradeda dirbti labai reiklaus viršininko sekretore, kur jų santykiai greitai tampa ne tik darbiniais), bet formą verta pamatyti. If you know, what I mean.

6. „Liūdnasis valentinadienis“ (Blue Valentine), 2010 m., rež. Derek Cianfrance

Nors šis filmas tikrai liūdnas, niūrus ir kartais net suskausta jį žiūrint, tačiau kai kurios scenos atperka viską. Ne veltui Michelle Williams ir Ryano Goslingo duetas jame buvo nuostabus. Atrodo, tarsi mes turime galimybę iš lėto ir pasimėgaudami stebėti juos pro rakto skilutę – tokius tikrus, atvirus, pažįstančius vienas kito kūną. Jei nemėgstate psichologinio turinio, galite iš karto „prasukti“ iki dušo scenos. You are welcome.

7. „Troja“ (Troy), 2004, rež. Wolfgang Petersen

Mokėmės istoriją ir, kai sulaukdavome „tam tikro amžiaus“ apie Graikijos ir Romos istoriją, išgirsdavome ir labai įdomiu bei pikantiškų detalių. Bet šioje juostoje dėmesys labiau skiriamas aistringai, tačiau ribų neperžengiančiai meilei. Gerai, nebeplepėsiu. Tiesiog: Achilo meilės scena su Trojos princese….
Laukiame Jūsų topo temų pasiūlymų el. paštu: agne@kinfo.lt

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.