
Išoriniai kultūros pasaulio sukrėtimai augina kūrėjų ambicijas ir skatina dar stipriau jungtis ir veikti. Jau trečią kartą vyksiantis „ArtTech Forum Lithuania“ lapkričio 20–21 d. ne tik kvies į partnerystes, bet ir atskleis kelius, kuriais Lietuvos menininkai galėtų įgyvendinti projektus, patrauksiančius auditoriją visame pasaulyje.
Lietuva – ArtTech kūrėjų traukos centras?
„Šiandien mūsų kūrėjai nėra tik Lietuvoje veikiantys, bet ir pasaulyje vis garsiau ir vis labiau pripažįstami, pelnantys prestižinius apdovanojimus ir laukiami publikos. Tad bendradarbiavimas kuriant tarptautinius projektus – jau ne retenybė, o natūrali mūsų kūrėjų veiklos lauko tąsa”, – pasakoja „ArtTech Forum Lithuania“ įkūrėja Agnesta Filatovė ir kviečia lapkričio 20–21 dienomis atvykti į Vilniuje įsikūrusį Energetikos ir technikos muziejų visus, kuriems artima kultūra, technologijos ir įdomi jų jungtis. „Gausus būrys svečių, atvykstančių iš Japonijos, Kanados ir Europos, dalinsis sėkmingiausiomis tokių jungčių istorijomis ir patarimais, ką daryti, kad mūsų šalis taptų ArtTech kūrėjų traukos centru. Kad mūsų kūrėjai gali tai padaryti įrodo ir jau visame pasaulyje nuskambėję lietuvių ir kitų šalių atstovų bendri ArtTech projektai.”
Vienas garsiausių tokių jungtinių lietuvių ir kitų šalių atstovų projektų pavyzdys, nuskambėjęs visame pasaulyje – DADADA studijos ir technologijų giganto Microsoft bendras darbas, kuris suteikė galimybę pamatyti dar neregėtas erdves Vatikane ir virtualiai „pasivaikščioti“ po Šv.Petro baziliką. Apie unikalią progą prisijungti prie tarptautinės komandos, kartu įgyvendinti šį išskirtinį ir išliekamąją vertę kuriantį projektą bei jo kūrimo užkulisius forume pasakos DADADA studijos įkūrėjas Martynas Birškys.
Kaip menas, dirbtinis intelektas, imersyvios technologijos ir interaktyvūs formatai kuria naujus pasakojimo būdus, sprendžia auditorijų įtraukimo, kūrėjų ir verslų iššūkius ir atveria socialinių inovacijų galimybes – apie visa tai bus kalbama jau trečią kartą vyksiančiame ir vieninteliame tokiame forume Lietuvoje. Čia susitiks kultūros ir kūrybinių industrijų profesionalai, technologijų kūrėjai, muziejai, teatrų komandos, inovatoriai bei verslai iš Lietuvos ir skirtingų pasaulio šalių.

Kultūra ir kūrybiškumas stiprina demokratiją bei pilietinę visuomenę
„Šių metų forumo antroji diena sutampa su šalies kultūros protesto finaliniu akcentu, tad diskutuoti bei ieškoti sprendimų apie tai, kaip apsaugoti kūrėjus, didinti jų atsparumą ir peržengti savo šalies sienas ten, kur nebeveikia vietinės politikos niuansai – bus itin aktualu, jautru ir svarbu. O patyrę „ArtTech Forum Lithuania“ pranešėjai kultūros bei technologijų jungčių praktikai gyvai dalinsis savo patirtimis ir patarimais mūsų kultūros bendruomenei, kurią labai kviečiame po protesto atvykti ir kalbėtis, o kas toliau?”, – apie forumo aktualumą kultūros bendruomenei ir ją palaikantiems kalba A. Filatovė.
Kaip mes karo, hibridinių atakų ir provokacijų akivaizdoje galėtume įveikti šiandienos politinius ir visuomeninius iššūkius? Kokios yra kultūros ir technologijų sąveikos, stiprinančios mūsų nepriklausomybę? Į šiuos klausimus bus ieškoma atsakymų specialioje diskusijoje „Kultūra ir technologijos grėsmės akivaizdoje“ su dr. Inga Zakšauskiene, dr. Skaidra Trilupaityte, Žilvinu Vingeliu ir moderatoriumi Dariumi Vizbaru.

Žinomi ArtTech pasaulio ekspertai: Daniel Kwintner iš Japonijos, Toby Coffey iš D.Britanijos, Peter Fisher iš Danijos, Rachel Parent iš Kanados dalinsis sėkmės istorijomis apie meno ir technologijų jungtis bei drauge ieškos atsakymų: kaip technologinės inovacijos gali praplėsti aukštos meninės raiškos ribas, išlaikant vertę ir autorystę, kur eksperimentų legitimumo ribos bei kaip juos paversti naujais kūrybiniais verslais. Auditorija kviečiama ne tik sužinoti industrijos naujienas, bet ir įgauti praktinių žinių bei pasitarti su ekspertais. O forumą moderuos Michael Kam Barngrover iš Belgijos, kuris būtent Vilniuje vyksiančiame „ArtTech Forum Lithuania“ paskelbs dar niekur neviešintus duomenis iš tyrimo apie imersyvių technologijų industriją ir jos perspektyvas.
Trečiasis forumas „ArtTech Forum Lithuania“ – lapkričio 20–21 dienomis – Energetikos ir technikos muziejuje, Vilniuje.
Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė
Daugiau informacijos ir programa


