fbpx
Naujienos

Trečiasis Baltijos šalių kino moterų mentorystės programos sezonas sustiprino audiovizualinę bendruomenę

„Baltic Women in Film Mentorship“

Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa „Baltic Women in Film Mentorship” sėkmingai įgyvendino trečiąjį programos sezoną, prasidėjusį 2023 metų rudenį ir pasibaigusį 2024 metų pavasarį. Programoje dalyvavo 14 ugdytinių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tarp sėkmingų programos rezultatų yra ne tik pateiktos finansavimo paraiškos ar vystomi projektai, bet ir Baltijos šalių audiovizualinės bendruomenės stiprinimas.

Programos eiga ir tarptautiniai renginiai

Mentorystės programoje dalyvavo ugdytinės iki 30-ies metų amžiaus, kurių pagrindinis tikslas buvo mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų – joms paskirtų mentorių. Pirmasis programos renginys vyko Rygos tarptautinio kino festivalio metu, kur karjeros vystymo ir mentorystės temų ekspertas Saulius Alksnis supažindino dalyves su mentorystės principais bei padėjo išsikelti tikslus, kurių siektų programos metu.

Gyvi ugdytinių susitikimai taip pat vyko Talino „Juodosios naktys“ kino festivalio ir Vilniaus trumpųjų filmų festivalio industrijos renginių metu, šie susitikimai suteikė galimybę ugdytinėms gyvai sutikti savo mentorius iš kitų Baltijos šalių. Mentorystės programos metu vyko seminarai industrijai aktualiomis temomis, pavyzdžiui, intymumo koordinavimo seminaras su lektore, režisiere ir intymumo koordinatore Irma Pužauskaite. Ji atskleidė, kodėl intymumo koordinatorius turėtų būti ne prabanga, o būtinybė filmavimo aikštelėje ir pasakojo savo profesijos niuansus. Taip pat ugdytinės ir mentoriai dalyvavo  psichinės sveikatos kino industrijoje seminare “Mental Health in Film Industry” su psichoterapeute, dokumentinio kino prodiusere Rebecca Day iš Didžiosios Britanijos.

Paskutinio gyvo susitikimo „Meeting Point – Vilnius“ metu buvo vyko trijų sesijų mokymai su prodiusere Helene Granqvist iš Švedijos ir scenariste Valeria Richter iš Danijos, kurio metu ugdytinės mokėsi savęs pristatymo (angl. pitching) technikų, kad pristatymai būtų autentiški ir individualūs. „Lektorės parodė, kaip atpažinti neigiamus veiksnius, trukdančius tobulėti, ir mokė, kaip suprasti save, savo motyvaciją bei kaip veiksmingai siekti išsikeltų tikslų pristatant save ir savo projektus“, – apie seminarą komentavo programos ugdytinė prodiuserė Melānija Gulbe iš Latvijos.

„Baltic Women in Film Mentorship“

Programos metu užmegzti kontaktai ir tęsiami projektai

Dauguma ugdytinių ir mentorių porų atrado ne tik profesinių, bet ir asmeninių panašumų. Kino režisierė iš Estijos, Alesja Suzdaltseva, itin džiaugėsi savo mentore režisiere Kristina Buožyte, kadangi jos atrado daug darbo stiliaus panašumų ir pomėgį ne tik režisuoti, bet ir prodiusuoti.

Scenarijaus autorė ir kino kūrėja Rugilė Pranculytė kartu su mentorės prodiuserės Rūtos Petronytės pagalba pateikė finansavimo paraišką į Lietuvos kino centrą filmo baigiamiesiems darbams, o ugdytinė kino kūrėja ir kuratorė Martyna Ratnik papildė nevyriausybinės organizacijos „Meno avilys“, kur dirba jos mentorė kuratorė ir filmų programų sudarytoja Ona Kotryna Dikavičiūtė, komandos gretas.

Ugdytinė scenarijaus autorė Heneliis Notton iš Estijos užmezgė kontaktą su mentore – režisiere iš Latvijos Marta Elīna Martinsone – kuris tęsis ir po programos, be to, scenarijaus autorė džiaugėsi, kad programa padėjo atrasti Baltijos šalių identitetą ir stiprinti kino bei televizijos sektorių profesionalų bendruomenę. Mentorė ir filmų prodiuserė Justė Michailinaitė su ugdytine este prodiusere Inger Põder turėjo daug krytpingų susitikimų: „Ugdytinė ruošėsi savo pirmo trumpametražio filmo filmavimui, todėl daugiausiai kalbėjome apie pasiruošimą, įskaitant ir psichologinį.“

Mentorystės programos organizavimas

Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa „Baltic Women in Film Mentorship” – tai vienintelė profesinės mentorystės programa audiovizualinės industrijos moterims Baltijos šalyse. Programos trukmė buvo septyni mėnesiai (2023 m. spalis – 2024 m. balandis). Mentorystės programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija (Lietuva), Rygos tarptautiniu kino festivaliu (Latvija), Talino kino festivaliu „Juodosios naktys“ (Estija), „Meeting Point – Vilnius“ (Lietuva) ir Europos kino moterų tinklu „European Women Audiovisual Network“ (EWA, Belgija). Programos veiklas finansuoja – Šiaurės ministrų tarybos institucijos „Nordic Culture Point“ Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.

Komentarai