fbpx
Naujienos

Tris Sidabrines Gerves laimėjęs filmas “Nuostabieji Lūzeriai. Kita Planeta” tęsia turą per kino festivalius

Kadras iš filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“
Arūno Matelio kino komunikacijos komandos archyvas

Prieš dvi savaites vykusiuose Sidabrinių Gervių apdovanojimuose naujausias Arūno Matelio filmas buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu. Filmas taip pat laimėjo geriausio kompozitoriaus apdovanojimą bei publikos simpatijų prizą.

Spalio mėnesį pirmą kartą pasirodęs filmas “Nuostabieji Lūzeriai. Kita Planeta” vis dar tęsia kelionę po prestižinius kino festivalius visame pasaulyje.

Jau šį ketvirtadienį, Birželio 28 dieną, filmas bus parodytas tarptautiniame Parnu filmų festivalyje. Sidabrinių gervių ceremonijoje, atsiimdamas geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą iš Audriaus Stonio rankų, Arūnas Matelis prisiminė: “Jūs nepatikėsit, bet nuo mūsų pirmųjų dienų kino festivaliuose visi mus maišydavo. Net, man atrodo, pirmąją akreditaciją gavome Matelis-Stonys”. Būtent šis Parnu filmų festivalis buvo pirmasis, kuriame dalyvavo Arūnas Matelis.

Penktadienį, Birželio 29 dieną, “Nuostabieji Lūzeriai. Kita Planeta” bus pristatytas Lagovo filmų festivalyje. Seanse apsilankys ir pats filmo režisierius Arūnas Matelis. Šis festivalis, vykstantis jau 47-ąjį kartą, ilgai buvo lietuvių režisierių langas į Vakarų Europos kino rinką. Taip pat, tai buvo pirmasis vaidybinių filmų kino festivalis visoje Lenkijoje.

Liepos pirmąją savaitę “Nuostabieji Lūzeriai. Kita Planeta” keliaus į Aziją, Kazachstaną. Filmas bus rodomas EurAsia tarptautiniame filmų festivalyje. Šis festivalis yra FIAPF kategorijoje (Pasaulinės prodiuserių asociacijos įvertinimas), todėl filmas, dalyvavęs EurAsia, gali pretenduoti į Europos Filmų Akademijos apdovanojimą. Arūno Matelio filmas dalyvaus dokumentinių filmų konkursinėje programoje “Objektyvas”.

Ateityje filmo dar laukia premjera Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Azijos šalyse.

Komentarai