fbpx
Festivaliai, Lokarno kino festivalis, Naujienos, Svetur

„Triukšmadarys“ su Valentinu Masalskiu – konkursinėje Locarno kino festivalio programoje

Kadras iš filmo „Triukšmadarys“ „Čiobreliai“ archyvas
Kadras iš filmo „Triukšmadarys“
„Čiobreliai“ archyvas

Į rugpjūčio 6 – 16 dienomis vyksiantį vieną reikšmingiausių kino renginių Europoje – Locarno kino festivalį (Šveicarija) – po dvidešimties metų pertraukos grįžta lietuviškas filmas. Režisieriaus Karolio Kaupinio debiutinis darbas “Triukšmadarys” dalyvaus tarptautinėje konkursinėje festivalio programoje Pardi di Domani (Rytojaus leopardai), į kurią kasmet kruopščiai atrenkami dvidešimt keli trumpametražiai filmai iš viso pasaulio.

Tarptautinis Locarno kino festivals yra vienas seniausių, didžiausių bei prestižiškiausių kino festivalių Europoje. Kartu su kitais A klasės festivaliais, kaip Kanai (Prancūzija) ar Berlynalė (Vokietija), Locarno jau 67-erius metus diktuoja naujausias kino tendencijas. Šiandien įvykusioje oficialioje festivalio spaudos koferencijoje paskelbtos ir visos fetivalio programos bei jų filmai. Pardi di domani programoje be “Triukšmadario” dalyvauja ir dar dvidešimt šešios trumpos kino juostos iš dvidešimties skirtingų pasaulio šalių. Šios programos žiuri komisiją sudaro olandų aktorius Rutger Hauer, brazilų režisierius Helvécio Marins Jr., ispanų kino kūrėjas Lois Patiño, režisierius Myroslav Slaboshpytskiy iš Ukrainos ir šveicarų režisierė Nicole Vögel.

Pasak Marijos Razgutės, filmo prodiuserės, dalyvavimas šio festivalio konkursinėje programoje – didelis pasiekimas tiek jauniems kūrėjams, tiek visai Lietuvos kino industrijai.

“Triukšmadarys” pasakoja apie mažo miestelio mokyklą, laukiančią delegacijos iš miesto. Ši turi atvežti naują skambutį, kadangi senasis nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.

Pagrindinius direktoriaus ir budinčiojo vaidmenis filme sukūrė aktoriai Valentinas Masalskis ir Šarūnas Puidokas.

Nacionalinė filmo premjera Lietuvoje numatoma 2014 metų rudenį.

Filmo “Triukšmadarys” anonsas:

„Čiobreliai“ informacija

Komentarai