fbpx
Naujienos

Trumpametražio filmo „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“ tarptautinė premjera įvyks „Neuchatel“ festivalyje

NIFF festivalis „Dansu“ archyvas
NIFF festivalis
„Dansu“ archyvas

Trumpametražis Jono Trukano filmas “Vaiduoklis, kurio neprisimenu” savo tarptautinę kelionę pradės šių metų liepos 3 – 11 dienomis vykstančiame tarptautiniame Neuchatel fantastinių filmų festivalyje. Festivalis jau penkioliktus metus vyksta Šveicarijoje, Ciuriche ir yra laikomas vienu reikšmingiausių Europos fantastiniams filmams skirtų renginių bei kasmet sutraukia platų žiūrovų bei kino profesionalų spektrą.

Trumpametražis režsieriaus Jono Trukano filmas pasakoja apie senyvo amžiaus pedagogę Vilmutę, kurios namuose pradeda vaidentis. Ir pamėklė pasitaiko nevalyva – naktimis žadina, griauna nusistovėjusį gyvenimo ritmą ir dar …. rūko namuose. Tačiau vaiduoklis nežino, kad prasideda ne su ta močiute, nes Vilmutės namai – Vilmutės tvirtovė ir ji padarys viską, kad namuose vėl įsivyrautų tvarka ir ramybė.

Pagrindinį Vilmutės vaidmenį atlieka lietuvos kino legenda tituluojama aktorė Vaiva Mainelytė. Vaidmenis filme taip pat kuria Gabija Siurbytė, Valentinas Krulikovskis bei Vitalijus Cololo. Filmo nacionalinė premjera įvyko 2015 kovo 21 dieną, Vilniaus tarptautinio kino festivalio “Kino pavasaris” konkursinėje trumpametražių filmų programoje. Filmo režisierius Jonas Trukanas šiuo metu ruošiasi savo naujo trumpametražio filmo “Žmogus Vielabraukis” gamybai.

Komentarai