fbpx
Naujienos

Trumpametražio filmo „Zima” sėkmė neaplenkė ir Clermont-Ferrand festivalyje

Kadras iš filmo „Zima“  „Lithuanian Shorts“ archyvas
Kadras iš filmo „Zima“
„Lithuanian Shorts“ archyvas

Lietuvių operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus nufilmuotas trumpametražis dokumentinis filmas „Žiema“ (Zima) laimėjo specialų žiuri komisijos apdovanojimą prestižiniame 36-ame tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Clermont-Ferrand, vykusiame praėjusią savaitę Prancūzijoje.

Operatoriaus S.Lukoševičiaus darbas „Žiema“ dalyvavo svarbiausio Europoje laikomo trumpų filmų festivalio Clermont-Ferrand konkursinėje programoje kartu su 75 filmais iš viso pasaulio. Festivalio uždarymo metu tarptautinė penkių narių žiuri komisija, kurią sudarė švedų režisierius Jens Assur, scenaristas ir prodiuseris iš Kanados Denis Côté, prancūzų režisierė Ursula Meier, scenaristė Narjiss Nejjar iš Maroko bei Argentinoje gyvenanti režisierė Lucía Puenzo, filmą „Žiema“ apdovanojo specialiu komisijos prizu.

Šis trumpametražs filmas – tai tarptautinės kino komandos bendras darbas: filmą režisavo Cristina Picchi iš Italijos, garso režisūrą atliko Henri D’Armancourt`as iš Prancūzijos, o operatoriumi dirbo Saulius Lukoševičius. Filmas įgyvendintas praėjusią žiemą Rusijoje vykusio projekto  „Cinetrain“ metu, kur dalyviai iš 14 valstybių kūrė filmus kelionėje traukiniu iš Maskvos iki Baikalo.

Filmas „Žiema“ – vizualus metų laiko portretas ir kartu kelionė po Šiaurės Rusiją ir Sibirą. Kelionė po jausmus ir mintis žmonių, kurie turi gyventi vienomis atšiauriausių klimato sąlygų pasaulyje. Realybėje, kurioje riba tarp gyvenimo itin plona, kur civilizacija nuolat ir kartu varžosi su gamta, bet kartu ir susigyvena su milijonus metų joje galiojančiomis taisyklėmis.

Kaip teigia S.Lukoševičius, šio trumpametražio filmo tarptautinis gyvenimas išties intensyvus  – jo nufilmuotas darbas jau spėjo pelnyti net du prizus 66-ajame tarptautiniame Lokarno kino festivalyje  – „Pardino d`Argento“ apdovanojimą konkursinėje programoje „Pardi di Domani“ ir „Pianifica” apdovanojimą, dėl kurio „Žiema“ buvo nominuota Europos kino apdovanojimuose (EFA), geriausio trumpametražio filmo kategorijoje. Tai pat filmas spėjo apkeliauti Kanadoje, Rusijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Švedijoje vykusius tarptautinius festivalius ir šiais metais kartu su kitais EFA filmais dalyvaus daugiau nei 40 pasaulio festivalių.

Lietuvoje „Žiemą“ planuojama rodyti šių metų tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ metu, konkursinėje programoje.

Komentarai