fbpx
Naujienos

Trumpametražių filmų kūrėjai kviečiami teikti naujausias idėjas Baltijos šalių filmų forumui

Forumo „Baltic Pitching Forum 2013“ pramešėja Lithuanian Shorts archyvas
Forumo „Baltic Pitching Forum 2013“ pramešėja
Lithuanian Shorts archyvas

Rudenį devintą kartą rengiamas tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ kviečia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjus į antrą kartą vyksiantį trumpametražių filmų projektų pristatymo renginį „Baltic Pitching Forum 2014“. Jame Baltijos šalių kūrėjai pristatys naujausias filmų idėjas, kuriomis sieks sudominti Europos kino profesionalus iš televizijų, festivalių, kino platinimo kompanijų.

Nuo šiandien prasideda trumpametražių filmų projektų registracija – kūrėjai kviečiami iki rugsėjo 5 dienos teikti paraiškas į „Baltic Pitching Forum 2014“. Forumas vyks spalio 10-11 dienomis Vilniuje.

Iš gautų paraiškų forumo komisija į kino projektų pristatymo renginį atrinks po tris geriausius Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjų trumpų vaidybinių filmų projektus, kurie turėtų būti skirti tarptautinei auditorijai. Svarbus atrankos kriterijus – režisierius turi būti sukūrę bent vieną ne ilgesnį kaip 30 minučių filmą. Į Vilnių bus pakviesti atrinktų kino projektų prodiuseriai ir režisieriai.

Praėjusių metų sėkminga renginio patirtis parodė, kad toks trumpametražių filmų industrijai skirtas forumas ypatingai svarbus siekiant atkreipti dėmesį į Baltijos šalių kūrėjus bei atskleisti jų kūrybinį potencialą. Įtikinantis filmo projekto pristatymas parengiamųjų darbų etape gali būti lemtingas.  Todėl šis renginys –  tai ne tik unikali galimybė susipažinti su Europos kino profesionalais, bet ir sužinoti, kaip teisingai ir sėkmingai pristatyti projektą, ir būti išgirstiems, įvertintiems geriausių savo srities specialistų.

„Baltic Pitching Forum 2014“ vyks dvi dienas: pirmoji diena skirta teorijai, antroji – praktikai. Pirmąją dieną, kurią organizuoja „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius, filmų kūrėjai bus mokomi, kaip aiškiai ir įdomiai pristatyti naujo filmo projektą, sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Forumo dalyviai bus mokomi pristatyti filmo idėją tarptautinei auditorijai.

Geriausiu išrinktas būsimo filmo projektas laimės kvietimą į kitąmet vyksiančio  prestižinio trumpų filmų festivalio Clermot-Ferrandą (Prancūzijoje) forumą “Euro Connection”.

Kino projektų pristatymo forumą „Lithuanian shorts“ organizuoja kartu su partneriais iš Baltijos šalių – Tarptautiniu Rygos filmų festivaliu „2ANNAS”, Talino trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“ bei lietuvių scenarijaus vystymo kompanija “In Script”.

Šiemet „Vilniaus kino šortai“ vyks spalio 9-12 dienomis, o trumpametražių filmų forumas „Baltic Pitching Forum 2014“ spalio 10-11 dienomis.

Komentarai