fbpx
Naujienos

Trumpametražių filmų scenaristų rezidencija „Baltic Shorts Residency“ skelbia atrinktus dalyvius

Kristijonas Dirsė, Monta Gāgane ir Ernesto Redondo Vergara
„Baltic Shorts Residency“ atrinkti dalyviai

Vienintelė Baltijos šalyse trumpametražių filmų scenarijų vystymo rezidencija „Baltic Shorts Residency“ skelbia penktojo sezono dalyvius. Iš 30 pretendavusių kandidatų atrinkti trys kino kūrėjai: Kristijonas Dirsė (Lietuva), Monta Gāgane (Latvija) ir Ernesto Redondo Vergara (Estija). Šie dalyviai birželio 1–18 dienomis Kintuose įsikūrusioje rezidencijų erdvėje  „Kintai Arts“ tobulins scenarijaus rašymo įgūdžius konsultuodamiesi su scenarijaus rašymo eksperte Anna Ciennik (Prancūzija).

Šiais metais Lietuvą rezidencijoje atstovaus kino bei audiovizualinių menų kūrėjas, fotografas Kristijonas Dirsė, kuris tobulins vaidybinio trumpametražio filmo „Out“ scenarijų. Filme pasakojama homoseksualaus vyro istorija. Norėdamas apie save pasipasakoti šeimai, jis staiga tampa vaiduokliu ir tarsi iš šono stebi pasaulį, kuriame jo paties nėra. Vienintelis jį matantis žmogus – baimę kelianti teta Olga.

Kristijonas Dirsė savo kūryboje sujungia muziką ir garsinį meną su vizualine raiška. Studijuodamas kino ir muzikos bakalaurą Brunelio universitete Jungtinėje Karalystėje su studentais ir dėstytojais dirbo tarpdisciplininiuose meno projektuose ir festivaliuose. Didelę įtaką jo kūrybai padarė Willo Selfo dėstomas psichogeografijos modulis. 2014 m. Kristijonas persikėlė į Paryžių, kur dirbo režisieriumi, montažo režisieriumi ir studijavo kino režisūros magistrą Paryžiaus universitete „Université Paris 8“. Po dešimties metų užsienyje grįžo į Vilnių ir šiuo metu baigia pirmąjį trumpametražį filmą „Reminiscence“, kuris 2021 m. buvo pristatytas Baltijos šalių trumpametražių filmų industrijos renginyje „Baltic Pitching Forum“.

Latvių scenaristė ir režisierė Monta Gāgane „Baltic Shorts Residency“ dalyvaus su vaidybiniu trumpametražiu filmu „Ainis“, pasakojančiu į kelionę su vaikinu ir jo šeima vykstančios merginos istoriją. Filme analizuojamos santykių, priklausomybės nuo kito žmogaus bei alkoholizmo temos.

„Baltic Shorts Residency“
Nuotr. aut. Andrius Kundrotas

Monta Gāgane įgijo filosofijos bakalauro diplomą Latvijos universitete ir audiovizualinių menų magistro laipsnį Latvijos kultūros akademijoje. Monta taip pat yra baigusi praktinius ir teorinius analoginės ir šiuolaikinės fotografijos kursus. Savo įgūdžius ji panaudojo užimdama įvairias pareigas filmavimo aikštelėse, dirbdama kultūros žurnaliste, tekstų autore reklamos agentūrose bei padėdama kurti scenarijus įvairiems projektams. Ji yra latviško vaidybinio filmo „The Pit“ (2020 m.) bendraautorė. Šis filmas pelnė daugybę apdovanojimų tarptautiniuose kino festivaliuose ir buvo siūlomas kaip latvių filmas-kandidatas 94-ųjų „Oskarų“ apdovanojimų geriausio užsienio vaidybinio filmo kategorijai..

Trečiasis dalyvis – daugiau nei dešimtmetį Estijoje gyvenantis ispanų kilmės kino kūrėjas Ernesto Redondo Vergara. Rezidencijos metu Ernesto tobulins trumpametražio filmo „Augmented Dissonance“ scenarijų. Jo filmas – tai distopija, kurioje ksenofobiškas vyras ieško ir atranda save, o atradęs tampa visiškai nauju žmogumi. Pasitelkdamas pagrindinių veikėjų portretus savo filme režisierius kalba imigracijos, generalizacijos ir poliarizacijos temomis.

Ernesto Redondo Vergara kelias į audiovizualinius menus prasidėjo studijuojant Ispanijoje, Kuboje ir Estijoje, kur baigė audiovizualinės medijos studijas Baltijos kino ir medijų mokykloje. Jis sukūrė tris trumpametražius vaidybinius filmus: „The Last Temptation of Hansel and Gretel“ (Ispanija, 2002), „The Contentment“ (Estija, 2020) ir „Feetless Shoes“ (Estija, 2022), kuris šiuo metu sėkmingai keliauja po tarptautinius festivalius. Ernestas savo darbuose fokusuojasi į socialines temas ir psichologines problemas perteikiant jas su dramos ir humoro elementais.

Baltijos šalių trumpametražių filmų scenarijų vystymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“ organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”, kurios veiklą remia  Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjas: Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa. Partneriai: Rygos tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „2ANNAS“, Rygos tarptautinis kino festivalis, Talino tarptautinis kino festivalis „Black Nights“, Latvijos animacijos asociacija ir rezidencijų erdvė „Kintai Arts”.

Komentarai