fbpx
Naujienos, Festivaliai, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Trumpieji filmai sukvies subtilios komedijos gerbėjus

Kadras iš filmo „Pasažas“

Sausio 12–18 dienomis kino renginių sezoną pradedantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis žiūrovams pristatys 16 programų, iš kurių viena bus skirta kiek kitokios komedijos gerbėjams. Programos filmai juokins, glumins, galbūt kilnos antakius iš nuostabos, o kartais žiūrovas gal net paklaus: „o kas ČIA juokingo?“ 

„Vienas mano pažįstamas nebežiūri komedijų nuo tada, kai suprato, kad patys juokingiausi filmai visuomet yra apie nelaimingus žmones. Bandžiau jį perkalbėti, tačiau pasirinkau netinkamą pavyzdį – parodžiau jam filmą „Asteriksas ir Obeliksas 2: Misija Kleopatra“. Mano draugužis yra psichiatras, tad atkreipė dėmesį į tai, ko pats niekad nepagalvojau – taigi Asteriksas yra beviltiškas darboholikas, o šmaikštusis Obeliksas turi bipolinį sutrikimą!“ – pasakoja programos „Kas čia juokingo?“ sudarytojas, režisierius ir scenaristas Titas Laucius.

„Mes susimušėme ir nusprendėme, kad nieko tokio. Visi žmonės – skirtingi. Ši komedijų programa yra būtent apie mus, žmones. Tokius, kurie pasaulį mato skirtingai, todėl ir juokiasi iš skirtingų dalykų. Vieni juokiasi iš šmaikščių dialogų, kiti iš nejaukių situacijų. Vieniems patinka juoktis garsiai, kitiems pakanka keletą kartų nusišypsoti. Vieni juokiasi iš ištartų žodžių, kiti iš tylos, sekančios po jų. Vieniems komedija – tai poilsis. Kitiems – sunkus ir alinantis darbas. Ir nieko čia tokio“, – šypsosi Titas Laucius.

Kadras iš filmo „Komitetas“

Penki subtiliai komiški filmai

Programą atidarys „Komitetas“ (rež. Jenni Toivoniemi, Gunhild Enger), kuriame trys rimti delegatai iš Švedijos, Norvegijos ir Suomijos susitinka Laplandijoje aptarti labai svarbų klausimą – koks gi meno kūrinys stovės trijų valstybių sienų susikirtimo vietoje? Visi turi labai svarbių argumentų ir pastabų, tačiau komiteto nuostabai, konkursą laimėjęs menininkas vietoj skulptūros pristato… šokį.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad režisierius Jannis Alexander Kiefer trumpajame filme „Kolegos“ savo noru lenda į dilgėles su tema, prie kurios prisiliečia. Meistrai Ulis ir Didi savo dirbtuvėse gamina svastiką ir idiliškos gamtos bei ramybės apsuptyje šnekučiuojasi apie keistus atvykėlius jų kaime. Režisieriaus Kitao Sakurai filme „Pasažas“ akis išpūtęs ir žado netekęs Filas sprunka nuo pagonių sektos. Persekiotojai mina jam kulnų, o gaudynės aprėpia visą pasaulį – jis lekia lėktuvais, laivais, pėsčiomis ir vis patenka į naują bėdą.

Režisieriaus Alexander Gratzer trumpajame filme „Apfelmus“ gyvūnai filosofuoja svarbiomis egzistencinėmis temomis. Galiausiai išaiškėja ir visų esminių pasaulio problemų sprendimas – tereikia nuplauti, nulupti, supjaustyti ir sumalti obuolį, tik tiek. Programą uždarys režisieriaus Bernhard Wenger filmas „Atsiprašau, aš ieškau stalo teniso kambario ir savo merginos“. Porelei išvykus pailsėti ir pasilepinti SPA procedūromis, mergina pradingsta. Vaikinas lyg ir ieško jos, bet iš tiesų nelabai supranta, ar tikrai jos, ar visgi savęs? Keistame Alpių kurorto pasaulyje Aronas atverčia naują lapą savo gyvenime.

Kadras iš filmo „Kolegos“

Daugiau specialiųjų programų

Sausio 12–18 d. Lietuvos kino teatruose ir namų kino platformose vyksiantis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, kaip visad, pasiūlys temų įvairovę visiems skoniams – nuo meilės istorijų, animacijos vaikams iki kvapą gniaužiančių aštrių trumpųjų filmų. Be tradicinių tarptautinių ir lietuviškų konkursinių programų, kuriose filmai varžysis dėl geriausiųjų titulų, festivalis paruošė intriguojančių specialiųjų programų.

Festivalio rengėjai nutarė paminėti svarbų įvykį – pirmąjį lietuvių pelnytą prestižinį Venecijos kino festivalio apdovanojimą, ir ta proga pakvies prisiminti ankstesnius jo laimėtojo, režisieriaus Lauryno Bareišos darbus. Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje šiemet taip pat svečiuosis queer festivalis „Kreivės“, pristatysiantis geriausius savo filmus LGBTQ+ temomis. Programa „Kai susitinka istorijos“ kvies naujomis akimis pažvelgti į migruojančių žmonių gyvenimus, o „Europos istorijos“ atskleis, kokios temos šiandien aktualiausios jaunajai žemyno kūrėjų kartai. Prie ekranų tradiciškai kviečiami ne tik suaugusieji, bet ir mažieji žiūrovai – programa „Animaciniai nuotykiai“ jų dėmesį prikaustys net 10–čia trumpųjų filmų.

Komentarai