fbpx
Festivaliai, Naujienos, Scanorama

Trumpo metro sprintas Vilniuje: du kino vakarus – nugalėtojai

„NBK kino sprintas“

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinė trumpametražių filmų programa „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK) rudens sezoną pradeda  svarbiomis naujienomis: atrankos  komisija baigė darbą, jos atrinkti  stipriausi filmai keliauja į konkursinę programą, kurią  festivalio  metu vertins tarptautinė  žiuri.  Tuo tarpu mažųjų kino formų gerbėjai jau rugsėjo  8–9  d. kviečiami į nemokamą „NBK kino sprintą“ „Caffeine“ erdvėje, Vilniuje, kur galės  pamatyti ankstesnių NBK sezonų geriausius, pripažinimą pelniusius trumpametražius filmus.

Pasak NBK organizatorių, nepaisant visų pastarojo meto iššūkių, šis sezonas „Scanoramos“ trumpametražių filmų programai itin dosnus – sulaukta paraiškų iš 9 Baltijos jūros regiono šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos ir Vokietijos. Daugiausia filmų atrankai pateikė, Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos jaunieji kūrėjai. Konkursinės  programos filmai visuomenei bus paskelbti jau rugsėjo pabaigoje.

„Koncentruoto kokybiško laiko ir patirčių siekiančiam žiūrovui trumpametražiai filmai gali tapti nauju atradimu. Nemokamuose kino seansuose sudarysime galimybę prisiminti, o kai kam ir naujai susipažinti su festivalyje rodytais ir pripažinimą jau pelniusiais kūriniais“, – apie NBK kino sprinto idėją pasakoja „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Trumpametražio kino aktualumą šiuolaikiniam žiūrovui yra pabrėžęs ir šių metų NBK atrankos komisijos narys, režisierius ir scenaristas Karolis Kaupinis: „Trumpo metro filmo įspūdis, kaip ir trumpas literatūros kūrinys pranoksta ilgą formą tuo, kad kartais perskaityta vieno puslapio esė  tau įstringa žymiai labiau negu romanas. Ilgis neturi įtakos kokybei. Žiūrovams tai palanki patirtis – per tą patį laiką jie gali pasižiūrėti keletą istorijų, šešis trumpus filmus nerizikuodami, kad pusantros valandos filmas nepadarys jokio įspūdžio. Taip atsiranda didesnė tikimybė ištraukti laimingą loterijos bilietą“.

Programos partnerio „Caffeine“ erdvėje, Pylimo g. 19, rugsėjo 8 ir 9 d. nuo 20 val. vyksiančių kino seansų metu iš viso žiūrovams bus pristatyti 9 trumpametražiai filmai, pelnę NBK geriausio lietuviško ir visos programos geriausio filmo apdovanojimus. Filmų trukmė nuo 12 iki 30 minučių.

Siekiant užtikrinti saugias filmų peržiūras ir valdyti lankytojų srautą, vykdoma išankstinė kino seansų dalyvių registracija: https://bit.ly/2QOzHh2

Rugsėjo 8 d. kino seanso filmai

(Pylimo g. 19)

  1. 8 minutės (rež. Dovilė Šarutytė)
  2. Kitoje miško pusėje (Evos Anu-Lauros Tuttelbergos)
  3. Kai perplauksi upę (rež. Klaudija Matvejevaitė)
  4. Nanuli ir Gogis (rež. Mariam Agladze)
  5. Kelių eismo taisyklės (rež. Marija Stonytė)

 Rugsėjo 9 d. kino seanso filmai

(Pylimo g. 19)

  1. Dešimt priežasčių (rež. Andrius Blaževičius)
  2. Paskutinė diena (rež. Klaudija Matvejevaitė)
  3. Vienas gyvenimas (rež. Marija Stonytė)
  4. Žmogiškojo žvėries traktatas nr. 38: ŠIRDGĖLA (rež. Jacob Møller)
Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.