fbpx
Festivaliai, Reportažai, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Uždarytas 11-asis VDFF festivalis

VDFF'14, uždarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Ričardas Marcinkus, Svetoslavas Draganovas, Jonas Bang Carlsenas, Sergejus Bukovskis VDFF'14 uždarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Ričardas Marcinkus, Svetoslavas Draganovas, Jonas Bang Carlsenas, Sergejus Bukovskis
VDFF’14 uždarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Šeštadienio vakarą, rugsėjo 27 d., kino teatre „Skalvija“ Vilniaus dokumentinių filmų festivalis atsisveikino (VDFF) iki kitų metų. Uždarymo vakarą pradėjo dvi jaunos muzikantės Jorigė Jurgutytė ir Karolina Nadzeikaitė, atlikusios lietuvių liaudies ir savo kūrybos dainas. Jų muziką taip pat buvo galima išgirsti Julijos Gruodienės ir Rimanto Gruodžio filme „Sėkmės metai“ (2013), kurį buvo pasirinkta rodyti festivalio uždarymo metu.

Po muzikinio įvado tarptautinė komisija, kurią sudarė režisieriai Sergejus Bukovskis, Jonas Bang Carlsenas ir Svetoslavas Draganovas paskelbė Baltijos šalių konkursinės programos laureatus. VDFF organizatorė Vilma Levickaitė pasidžiaugė, kad ir šiais metais piniginį prizą steigė Kazickų šeimos fondas, kuris skatina dokumentinių filmų kūrėjus tobulėti toliau.

Trečioji vieta atiteko Lietuvos režisieriui Ričardui Marcinkui už filmą „Galutinis tikslas“. Autorius atsiimdamas prizą teigė, kad tikrai nesitikėjo laimėti apdovanojimo ir todėl nepasiruošė jokios kalbos. Antroji vieta atiteko Latvijos atstovei Lailai Pakalninai už filmą „Kaminas“. Deja, pati autorė negalėjo atvykti atsiimti premijos. Ir pirmoji vieta atiteko Estijos režisieriui Meelis Muhu už jo kūrinį „Padniestrė Gyvenimas nežinioje“. Režisierius prisipažino, kad festivalyje dalyvauja jau antrą kartą ir 2008 metais jis taip pat laimėjo pagrindinį prizą, todėl jau su nerimu laukia kito savo pasirodymo VDFF.

VDFF'14, uždarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
VDFF’14 uždarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Festivalį uždarė Julijos Gruodienės ir Rimanto Gruodžio dokumentinis filmas „Sėkmės metai“. Kūrėjai buvo labai dėkingi, kad VDFF uždarymui pasirinko būtent jų filmą. Rimantas Gruodis padėkojo visai savo kūrybiniai komandai ir ypač muzikantėms, kurios atliko dainas prieš tai. Režisierius dar spaudos konferencijoje sakė, kad jį traukia jauni žmonės ir jų gyvenimai, todėl ir kuria filmus apie juos.

11-asis VDFF festivalis uždarytas, o jo organizatorė Vilma Levickaitė prisipažino, kad po uždarymo, komanda kibs į darbus ir ruošis kitiems metams, kad atrinkti filmai būtų dar kokybiškesni ir geresni.

Akimirkos iš VDFF’14 uždarymo

Komentarai