fbpx
Naujienos

Vaidybinio filmo „Tvano nebus“ premjera įvyks Venecijos kino festivalyje

Kadras iš filmo „Tvano nebus“

Lietuviško vaidybino ilgametražio filmo “Tvano nebus” (angl. The Flood Won’t Come), kurį režisavo Marat Sargsyan, premjera įvyks tarptautinio 77-ojo Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje „Kino kritikų savaitė“.  Venecijos kino festivalis šiais metais vyks rugsėjo 2-12 dienomis.

Į kino talentų atradimams skirtą, jau 35 kartą rengiamą „Kino kritikų savaitę“, kurią inicijuoja Italijos nacionalinė kino kritikų sąjunga, šiais metais atrinkti 9 filmai iš viso pasaulio. Šiais metais atrankos komisija pasižiūrėjo 475 filmus. Kritikų pasirinktiems ir „Kino kritikų savaitėje“ parodytiems filmams atsiveria didžiulės galimybės pasiekti Europos ir pasaulio kino gerbėjus.

„Džiaugiamės, kad filmas bus pristatomas viename didžiausių ir seniausių Europos kino festivalių programoje. Debiutiniam filmui būti pristatytam tokiame festivalyje yra didelė garbė, dėl to labai džiaugiamės. Taip pat labai džiugu, kad filmu susidomėjo ne tik festivalis, bet ir pardavimo agentas „Reel suspects“, tai padės dar plačiau pristatyti filmą tarptautinei auditorijai. Lietuvos publika filmą pamatys 2021 m. pradžioje,”  – sako filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Sargsyan filme „Tvano nebus“ pamatysime karo nusiaubtą poapokaliptinį pasaulį, kuriame persipina kelios tikrovės, yra daug siužetinių linijų. Karas – fonas autoriaus keliamiems žmogiškumo, žmogaus gyvybės trapumo, individo valios, jo bejėgiškumo klausimams.

Režisierius Marat Sargsyan

Filme vaizduojami įvykiai atitrūkę nuo konkretaus laikmečio, šalies ar karinio konflikto, pagrindinis personažas – garsus karo profesionalas. Visą gyvenimą kariavęs ir kariniais klausimais konsultavęs skirtingų šalių vadovybes, jis atsiduria dviprasmiškoje padėtyje. Gimtinėje įsiplieskia pilietinis karas, o jis tampa vienos kariaujančių pusių pulkininku. Parako ir kraujo užgrūdintas vyras stebi beprasmiškas žudynes savo paties žemėje.

“Mūsų filmas – tai savotiška mozaika surinkta iš įvairių vykstančių arba įvykusių karų. Beveik visi personažai kadaise egzistavo arba egzistuoja iki šiol. Iš dalies filmas – tai mano dienoraštis, kurį inspiravo skirtingi šaltiniai. Kai kuriuose įvykiuose dalyvavau kaip liudininkas. Įvairūs įvykiai susiformavo į savotišką šiandienos realybės portretą, virtusį filmu. Jame nėra taip svarbu kas yra tikra, žymiai svarbiau, kad būtų įdomu, paveiku”, – sako režisierius Marat Sargsyan.

„Tvano nebus“ yra pirmasis ilgametražis vaidybinis Marat Sargsyan filmas. M. Sargsyan yra baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros studijas, sukūrė  daugelyje festivalių dalyvavusius trumpametražį filmą “Lernavan” ir ilgametražį dokumentinį filmą “Tėvas”.

Filmo „Tvano nebus“ operatorius – Feliksas Abrukauskas, Lac, filmo dailininkas – Ramūnas Rastauskas, kostiumų dailininkės – Agnė Rimkutė, Daiva Petrulytė, grimo dailininkės Eglė Mikalauskaitė – Gricienė, Justė Butkė, Božena Maisejenko, Daiva Mazrimienė, garso režisierius – Saulius Urbanavičius, filmo montažo režisieriai – Jan de Coster, Ieva Veiverytė ir Marat Sargsyan, vaizdo efektų gamyba – Giedrius Svirskis, spalvų korekcija – Jonas Sunklodas, garso suvedimo režisierius – Jonas Maksvytis, gamybos vadovas Darius Jarašūnas. Vaizdo post-produkcija – „Madstone“, garso post-produkcija -„UP Records“.

Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė Valentinas Masalskis, taip pat vaidina Remigijus Vilkaitis, Sigitas Račkys, Albinas Keleris, Daumantas Ciunis, Viktorija Kuodytė, Mindaugas Ancevičius, Darius Petrovskis, Šarūnas Zenkevičius, Karolis Butvidas, Lukas Malinauskas, Povilas Laurinkus, Vygandas Vadeiša, Vidas Antonovas, Petras Šimonis, Gediminas Rimeika, Karolis Vilkas, Irmantas Precas ir kiti.

Filmo „Tvano nebus“  gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, LRT, keli privatūs rėmėjai, pasinaudota mokestine lengvata.

Filmą prodiusavo kompanija „Tremora“.

Komentarai