fbpx
Naujienos

Vaidybinis Mykolo Vildžiūno filmas „Nesamasis laikas“ išsiskiria ilgu debiutuojančių kūrėjų sąrašu

Filmo „Nesamasis laikas“ komanda. Foto – Vilija Buivydė.

Paskutinėmis šių metų vasaros dienomis Vilniaus ir Ignalinos apylinkėse pradėjo skambėti neįprasti, dažno praeivio dėmesį prikaustantys šūksniai – “Tylos! Akcija!”. Į juos tiksliai ir darniai, tarsi šveicariško laikrodžio taisyklės, reaguoja beveik kas dieną nuo 6 – tos valandos ryto plušanti naujai kuriamo vaidybinio filmo “Nesamasis laikas” komanda. Kiekvienas jos narys mintyse skaičiuoja kartojamus kadrus ir lekiančias minutes. Klysti negalima. Laiko nedaug. Biudžetas spaudžia. Labiausiai džiuginančios frazės – “Turim!” ir “Pietūs!”. Taip gimsta kiekvienas filmas. O pirmasis, debiutinis – atvyksta sunkiausiai, bet su didžiausia doze atsidavimo, entuziasmo ir aplinkinių globos.

“Mūsų filmas kalba apie kartą, kurios pagrindinis bruožas – nuolatinę įtampą kelianti sumaištis. Kuomet nieko nespėji, o privalai.  Nenori, o reikia. Dar gali, bet jau nebetiki. 2011 metų rudenį pradėti filmavimo darbai šiomis dienomis perkopė vadinamajį “mediumą” – pusė filmavimo pamainų įveikta. Galiu pasakyti, kad man sekasi. Turiu puikią komandą, pavyko suburti talentingų profesionalių ir pirmą kartą prieš kamerą stojančių aktorių komandą, sulaukiame daug paramos, o ir gamta, rodos, mums neabejinga. Ką tik baigėme filmuoti visas eksterjeruose vykstančias scenas ir dėl netinkamų oro sąlygų teko atšaukti vos vieną pamainą. Dabar svarbiausia sukaupti visas jėgas ir su tokiu pat įkvėpimu ir sėkme įveikti likusius filmavimo darbus. O toliau laukia ilgas darbas montažo ir post-produkcijos studijose, nuo kurio priklauso ne mažesnė dalis filmo kokybės. Mes dirbame, stengiamės, o visų laukiančių filmo prašome siųsti mums gerą energiją ir palinkėti sėkmės,” – entuziazmo kupinomis mintimis dalinasi filmo režisierius Mykolas Vildžiūnas.

“Nesamasis laikas“ – tai šiuolaikinė drama, kurią režisierius spalvina įvairių žanrų citatomis – detektyvu, romantine komedija, mistika. Filmas pasakoja apie jauno vyro sumaištį šiandienos laike. Pagrindinio herojaus Tado santykiai su žmona prasti, su tėvais – uždari, su draugais – ? Jų nėra. Viskas teka įprasta, žemyn tempiančia vaga, kol vieną dieną, važiuodamas į eilinę darbo komandiruotę, Tadas nulekia nuo kelio. Atsidūrus ligoninėje – laikas sustoja. Tadas tvirtina, kad prieš jį, autostradoje išlėkė dviratininkas, dėl to ir įvykusi avarija, tačiau pareigūnas teigia, kad ten nėra jokio šalutinio kelio. Ar viskas yra tikrai taip, kaip Tadui atrodo?

“Nesamajame laike” debiutuoja ne tik režisierius, bet ir pagrindiniai aktoriai bei daug kitų filmo kūrybinės komandos narių. Tai pirmasis pilnametražis vaidybinis filmas pagrindinius vaidmenis atliekantiems aktoriams Tadui Gryn ir Valentinui Novopolskiui, operatoriui Audriui Budriui, dailininkui Gregory Zundelovitch, kostiumų dailininkei Monikai Vėbraitei, grimo dailininkei Astai Palovienei, pirmajam režisieriaus asistentui Tomui Smulkiui bei prodiuseriams Dagnei Vildžiūnaitei ir Dimtrij Radin.

2013 metų rudenį didžiuosius kino ekranus pasieksiančiame filme svarbius vaidmenis taip pat kuria Toma Vaškevičiūtė, Sigitas Račkys, Nelė Savičenko, Mindaugas Papinigis, Irena Jankutė ir daug kitų Lietuvos kino, teatro ir televizijos auditorijai pažįstamų aktorių.

Filmo gamybą įgyvendina studija “Just a moment”, iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

Just a moment” ir „Meed Films” informacija. Vilijos Buivydės (KINFO.LT) nuotraukos.

Komentarai