fbpx
Naujienos

Vaikų kino fabrike AMII – žinutės draugams

Virginijaus Sutkaus nuotr 2
Projektas „Vaikų kino fabrikas AMII: Kino meistrai – jauniesiems”
Virginijaus Sutkaus nuotrauka

Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII) tęsia kino kūrimo kūrybinių dirbtuvių moksleiviams organizavimo tradiciją ir šiais metais kvietė vyresniųjų klasių moksleivius į projektą „Vaikų kino fabrikas AMII: Kino meistrai – jauniesiems”. Jo metu moksleiviai mokėsi iš vyresniosios kartos kino profesionalų, susipažino su kino meno galimybėmis bei padedami profesionalų patys sukūrė trumpametražius filmus.

Kiekvieno seminaro metu dalyvius kuratoriavo vyriausios kartos kino profesionalai. Projekto metu šešios konkurso būdu atrinkos moksleivių grupės iš Ukmergės, Pagirių, Skapiškio, Druskininkų, Vilniaus ir Kauno turėjo galimybę dirbti su kino operatoriumi Algimantu Mikutėnu, kino režisieriumi Algimantu Puipa ir kitais. Dalyvius taip pat konsultavo režisierė Inesa Kurklietytė, montažo režisieriai Ričardas Matačius ir Tomas Rugevičius Rugys, garso režisierius Ramūnas Jasutis bei operatorius Adomas Jablonskis.

Rasos Dambrauskaites nuotr.
Projektas „Vaikų kino fabrikas AMII: Kino meistrai – jauniesiems”
Rasos Dambrauskaitė nuotrauka

Vienos dienos mokymuose projekto dalyviai įgijo tiek teorinių, tiek praktinių žinių. Jie buvo supažindinami su kino istorija, žymiausiai kino kūrėjais lietuviais, sužinojo apie filmų kūrimo etapus, susipažino su filmavimo ir garso įrašymo technika, vaizdo ir garso postprodukcijos studijomis ir kūrė savo filmus. Praktinėje seminaro dalyje projekto dalyviai buvo skirstomi į darbo grupes, kuriose kiekvienam buvo priskirta atsakomybė už vieną iš audiovizualinių menų produkto dalių – režisūrą, scenarijų, filmavimą, garso įrašymą, montavimą, aktorių parinkimą, muzikinio takelio sukūrimą, rekvizitą.

Šiais metais moksleiviai kūrė filmus tema “Žinutė mano nežinomam draugui”. Šią temą dalyviai interpretavo labai įvairiai ir savo filmuose kodavo žinutes apie diskriminaciją, tikrojo “aš” išsaugojimą, tiesioginio bendravimo svarbą bei sąžiningumą. Per visą projekto įgyvendinmo laikotarpį projekte sudalyvavo per 180 moksleivių ir buvo sukurti šeši trumpametražiai filmai.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Komentarai