fbpx
Naujienos

Vaikų mylima Bitė Maja – žvaigždė jau šimtą metų

Kadras iš filmo „Bitė Maja“ GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Bitė Maja“ GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Bitė Maja“
GPĮ archyvas

Darbštumas, drausmė ir medus – trys svarbiausi dalykai kiekvienos bitės gyvenime. Tačiau ši paprasta tvarka negalioja bitutei Majai – jos niekada nekankina nuobodulys, o neseniai vaikų mylimas personažas atšventė šimto metų sukaktį. Net ir sulaukusi apvalaus jubiliejaus Maja išlieka tokia pat pasiutusi ir šiuolaikiška. Šiuo metu jos nuotykius animacijoje visi šeimai „Bitė Maja“ („Maya the Bee Movie“) pirmą kartą galima stebėti ne tik įprastu, bet dabartinei animacijai privalomu 3D formatu.

Bitės Majos istorija siekia net 1912-uosius metus, kai vokiečių rašytojas Valdemaras Bonzelsas išleido knygą „Bitė Maja ir jos nuotykiai”. Tuomet prasidėjo smalsiosios bitutės kelionė po visa pasaulį. Į kino ekranus Maja atkeliavo netrukus po knygos išpopuliarėjimo. 1920-aisiais metais pasirodė nebylus kino filmas „Bitės Majos nuotykiai”, o pagrindiniais jo veikėjais tapo tikri vabzdžiai.

Kaip animacinis personažas Maja buvo nupiešta gerokai vėliau. 1975-aisiais metais Japonų animatoriai pradėjo kurti serialą „Bitė Maja“, skirtą Vokietijos, Šveicarijos ir Austrijos žiūrovams. Nuo pat pradžios filmukas šiose šalyse sulaukė stulbinančio populiarumo, o netrukus pelnė ir Ispanijos, Turkijos bei Prancūzijos žiūrovų simpatijas. Per beveik du dešimtmečius trukusią serialo kelionę aplink pasaulį 104-ios filmuko serijos buvo parodytos daugiau nei 40 šalių. „Bitę Mają“ žiūrėjo Europos, Azijos ir Lotynų Amerikos vaikai.

Dešimtame praėjusio amžiaus dešimtmetyje mažieji Lietuvos žiūrovai taip pat turėjo progą susipažinti su Maja ir jos draugais bitinuku Viliu bei žiogu Flipu. Tie, kurie vaikystėje matė bent vieną legendinio animacinio serialo dalį, žino, kad smalsi ir visuomet pasirengusi nuotykiams bitutė suvelia reikalus visiems, kas tik mėgina apriboti jos troškimą pažinti pasaulį ar ketina nuskriausit jos bičiulius. Dabartinėje „Bitės Majos“ ekranizacijoje naujai skamba ir visiems filmuko gerbėjams pažįstama titulinė filmuko daina. Išgirsti ir pamatyti „Bitę Mają“ Lietuvos kino teatruose galime jau dabar.

Filmo anonsas (dubliuota lietuviškai):

Komentarai