fbpx
Naujienos

Vakar gimtadienį atšventęs aktorius Audrius Bružas: niekada neemigruočiau iš Lietuvos

Kadras iš filmo „ReEmigrantai“

Vakar gimtadienį atšventęs aktorius Audrius Bružas džiaugiasi savo vaidmeniu režisieriaus Kęstutučio Gudavičiaus filme „ReEmigrantai“, kuriame ir šį kartą netrūks nei tikros vyriškos draugystės, nei romantikos, o viską vainikuos, atrodytų, nesibaigiančios absurdiškos situacijos. Aktorius pasidalino savo įžvalgomis apie Lietuvius emigrantus.

„Keliaudamas ir matydamas emigravusius lietuvius, ar jie būtų Jungtinėje Karalystėje, ar Ispanijoje, galiu pasakyti vieną, kad jie ten ne paeliją valgo, o pasidaro ir šaltibarščių, ir cepelinų, iš Lietuvos atsisiunčia silkės, kitų produktų, žiūri lietuviškus kanalus ir taip kitoje šalyje susikuria lietuvišką paveikslą. Tai reiškia, kad jie ilgisi Lietuvos. Jie netampa ispanais, netampa britais, netampa švedais. Jie lieka lietuviais, nes mūsų genas – labai stiprus. Tai jie ankščiau ar vėliau grįš. Jie ir dabar grįžta, lanko savo artimuosius, nepraranda tautinio identiteto. O tai yra svarbu. Ar aš emigruočiau? Nemanau, man ir Lietuvoje patinka“ – teigia aktorius A. Bružas.

Kalbėdamas apie filmavimo procesą aktorius sako, kad įspūdžiai jau yra prablėsę. „Kovidas per savo kaukes ir karantinus įspūdžius pakankamai prablėsino, bet tai buvo tikrai labai profesionali komanda ir azartiškas bei dinamiškas filmavimas. Buvo ir kūrybinių improvizacijų. Džiaugiuosi, kad režisierius Kęstutis Gudavičius leidžia į scenarijų įdėti gyvybės. Tai ir labai smagu ir, manau, pagyvina filmą.“

Kadras iš filmo „ReEmigrantai“

Filmas „ReEmigrantai“ pasakoja apie tris draugus – Arminą, Karosą ir Dariušą. Kai šalyje įsisiautėjus „Brexitui“ juos išmeta iš vištų fabriko Anglijoje, jaunuoliai nusprendžia grįžti trumpų atostogų į gimtąją Lietuvą.Gerai pasilinksminę ir išsinuomavę Teslą jie išvažiuoja aplankyti Dariušo mamos. Tačiau išsikrovus automobiliui ir draugams strigus mažo miestelio rajono laukuose, vietiniai valdininkai juos sumaišo su Tesla investuotojais, apie kurių Lietuvoje planuojamą pastatyti giga fabriką jau seniai sklandė gandas. Valdininkai stengiasi atvykusiems investuotojams įsiteikti pagal visas politines „tradicijas“. Nuo čia ir prasideda nuotykiai! Iš pradžių nesusigaudę kas vyksta, herojai greitai įsijaučia į vaidmenį ir pradeda mėgautis visais susiklosčiusios situacijos privalumais. Kol viskas nepasisuka kita linkme…

Filme „Reemigrantai“ žiūrovai išvys gausų žinomų aktorių būrį  – Kirilą Glušajevą, Valentiną Krulikovskį, Gelminę Glemžaitę, Arvydą Dapšį Andrių Žiurauską. Vieną pagrindinių vaidmenų čia sukūrė ir aktorius Andrius Bružas. Filmavimo metu jis apsilankė ir Pitebore, kur yra emigravę daug Lietuvos piliečių.

Komedija „ReEmigrantai“ kinuose nuo gruodžio 30 d.

Filmo anonsas:

Komentarai